Відділ бухгалтерського обліку та звітності

Застосування податкової соціальної пільги до суми допомоги, яка виплачується за листками непрацездатності (лікарняні)

Головне управління ДПС у Житомирській області повідомляє, що відповідно до п.п. 169.1 ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги.

16:56 25.10.2023

Мінфін підготував зміни до деяких НП(С)БО

У відповідність до чинного законодавства та вимог МСФЗ приведуть НП(С)БО 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», 12 «Фінансові інвестиції», 13 «Фінансові інструменти», 29 «Фінансова звітність за сегментами» та 32 «Інвестиційна нерухомість»

11:28 19.10.2023

Увага! Нове в Об’єднаній звітності за ІІІ кв. 2023

Давайте ознайомимось що змінилося в Об’єднаній звітності для податкових агентів та платників ЄСВ за доходами фізосіб. Вперше зміни застосовуємо за III квартал 2023 року. Також необхідно буде врахувати і зміни Довідника ознак доходів фізичних осіб. Далі розповімо про подробиці.

14:12 12.10.2023

Мінфін готує зміни до порядку складання бюджетної звітності

На сайті Мінфіну оприлюднено проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до Порядку складання бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів, звітності фондами загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування» (далі – проект наказу).

10:00 04.10.2023

Індексація зарплати: що маємо зараз та що чекає нас у 2024 році

Таким чином,  протягом 2023 року роботодавці не повинні нараховувати та виплачувати працівникам індексацію. При цьому, незалежно від того, коли у працівника виникло право на індексацію зарплати, у 2023 році вона йому не нараховується.

10:05 22.09.2023

ДПС: Нюанси порядку заповнення платіжних інструкцій на сплату платежів до бюджету та фондів соціального страхування

Юридичні особи, фізичні особи – підприємці та громадяни при здійсненні сплати податкових платежів та єдиного внеску заповнюють у платіжній інструкції всі обов’язкові реквізити.

10:00 21.09.2023

Внесено зміни до правил проведення публічних закупівель: відтепер замовник має обґрунтувати необхідність закупівель на суму понад 50 тис. грн

Уряд на минулому засіданні вніс зміни до правил проведення публічних закупівель під час дії воєнного стану. Зокрема було прийняте рішення про те, що для закупівель на суму від 50 тис. гривень треба не тільки оприлюднювати звіт про договір, який було укладено без використання електронної системи закупівель, а також погоджене керівником замовника обґрунтування підстави для здійснення замовником відповідної закупівлі.

16:27 12.09.2023