Відділ бухгалтерського обліку та звітності

Оплачене житло працівнику-дистанційнику: чи вважається додатковим благом?

Практика дистанційної роботи зберігає актуальність, і роботодавці можуть цілком навіть оплачувати вартість проживання свого працівника. Тому й виникає у зв'язку із цим питання щодо оподаткування такого доходу. Свою оцінку таким виплатам та особливостям їх оподаткування надав ВС КАС у постанові від 09.04.2024 р. у справі № 160/7966/22

08:20 12.07.2024

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Установи нерідко укладають, зокрема з фізособами, які не є ФОПами, цивільно-правові договори на виконання робіт або надання послуг (ЦПД). Основною відмінністю цих договорів від трудових є те, що вони визначають певний обсяг робіт/послуг, які має виконати/надати фізособа. Крім того, триває ЦПД зазвичай лише від кількох днів до кількох місяців, а терміни виплати винагороди за ним обумовлює винятково домовленість сторін. Відомості про факти укладених/завершених ЦПД та про нараховану/виплачену за ними винагороду бухалтер має відобразити у Податковому розрахунку, зокрема, за ІІ квартал 2024 року. Щоб правильно його заповнити і подати, керуйтеся Порядком № 4. У пригоді також стане Закон про ЄСВ та роз’яснення профільних відомств.

14:16 10.07.2024

Генератори у воєнний час: бухгалтерський облік

У бухгалтерському обліку генератори належать до необоротних активів. Залежно від вартості їх можна кваліфікувати як основні засоби або як малоцінні необоротні матеріальні активи (МНМА). Про облік таких активів розповімо в нашій статті.

15:13 28.06.2024

УВАГА! Зміни до Порядку щодо єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ слід застосовувати при поданні за ІІ квартал

Зокрема, нові ознаки доходів: 210 (допомога по частковому безробіттю), 211 (компенсація за пошкоджену нерухомість під час війни), а також редакційні правки щодо ознак доходів – 111, 112, 156, 189, 193 слід використовувати при звітуванні за ІІ квартал 2024 року

16:51 20.06.2024