Відділ бухгалтерського обліку та звітності

Трудова доплата у 2024 році

Роботодавці зобов’язані виплачувати працівникам заробітну плату не нижче законодавчо встановленої мінімальної заробітної плати (МЗП). Тож у загальному випадку, якщо зарплата, нарахована працівникові, виявиться меншою за розмір МЗП, бухгалтеру доведеться мати справу з так званою трудовою доплатою. Про те, як її обчислити у 2024 році, й піде мова у цій статті.

16:44 31.01.2024

Кабмін ухвалив зміни до ЄТС (додана постанова)

Сьогодні на засіданні Уряду ухвалено зміни до Постанови КМУ від 30.08.2002 р. № 1298 "Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери"

08:30 16.01.2024

Чи необхідно платникам податків щорічно подавати заяву про застосування податкової соціальної пільги?

Податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

08:54 11.01.2024

Мінфін підкоригує Методрекомендації щодо заповнення форм фінансової звітності

У статті «Довгострокові фінансові інвестиції» окремо відображатиметься заборгованість за внесками до статутних капіталів суб’єктів господарювання, на яку зменшується сума інших фінансових інвестицій

08:10 05.01.2024

Працівник не виходить на роботу з нез’ясованих причин: що з лікарняними?

Пенсійний фонд України у листі від 30 березня 2023 року № 12195-15368/У-03/8-2800/23 зауважив, що частиною першою статті 12 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі — Закон № 1105) визначено, що право на страхові виплати за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають застраховані особи — громадяни України, іноземці, особи без громадянства та члени їхніх сімей, які проживають в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), зайняття підприємницькою та іншою діяльністю, якщо інше не передбачено законом.

10:00 01.01.2024

Річна фінзвітність: шпаргалка зі складання

Незабаром бухгалтеру доведеться зануритися з головою у звітні справи. І щоб допомогти йому впоратися з цим завданням, ми підготували підказки та пояснення щодо заповнення форм річної фінансової звітності.

08:05 27.12.2023