Відділ у справах дітей, сім'ї, молоді та соціального захисту населення

Вас вітає відділ у справах дітей, сім`ї, молоді та соціального захисту населення Великоплосківської ОТГ!

Соціальна робота з сімʹями, дітьми та молоддю в

Великоплосківській територіальній громаді

Спеціаліст по роботі з сім’ями, дітьми та молоддю (далі – спеціаліст) – це працівник Великоплосківської сільської ради, що має необхідну фахову підготовку та кваліфікацію, спеціалізується на здійсненні соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які опинилися у складних життєвих обставинах та проживають у об’єднаній територіальній громаді (ОТГ).

У своїй діяльності спеціаліст керується Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань сім’ї та дітей, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та посадовою інструкцією спеціаліста, затвердженою сільським головою.

Соціальні послуги, які ви можете отримати в Великоплосківській сільській раді

Інформаційні (довідкові) послуги:

-  надання контактів служб, закладів та установ, до яких необхідно звернутися за відповідною допомогою.

Юридичні послуги:

- надання консультацій з питань чинного законодавства щодо гарантій, пільг, та ін. державних допомог та умови і порядок їх отримання;

- здійснення захисту прав та інтересів сім'ї чи особи (у тому числі дитини);

- консультації про права та обов'язки громадян.

Соціально-медичні послуги:

- посередництво в здійсненні профілактичних, реабілітаційних та лікувально-оздоровчих заходів;

Соціально-економічні послуги:

- сприяння в отриманні державних соціальних допомог;

- сприяння у наданні натуральної допомоги (продуктами харчування, одягом та взуттям тощо).

Соціально-педагогічні послуги:

- допомога у визначенні потреб сім'ї, з урахуванням потреб кожного з її членів;

- обговорення проблем та надання порад з розв'язання соціальних проблем;

- надання консультацій щодо всебічного і гармонійного розвитку дитини (у т.ч. з урахуванням її функціональних обмежень (за їх наявності);

- навчання батьків ефективним методам виховання, навчання особи та членів сім'ї щодо мобілізації власних ресурсів для вирішення особистих проблем;

- формування стереотипів позитивної поведінки та здорового способу життя;

-  профілактика негативних явищ та протиправної поведінки;

- відновлення втрачених соціальних зв'язків.

Звернення до батьків!

Щорічно на Одещині за участю дітей трапляються надзвичайні події, внаслідок яких гинуть або одержують травми десятки малюків і підлітків.

Особливо загострюється ситуація у весняно-літній період, коли діти більше часу проводять на вулиці чи вдома без належного нагляду дорослих і у пошуках розваги часто вигадують небезпечні ігри з вогнем, газовими, електричними приладами, вибухонебезпечними предметами, хімічними речовинами. Також причиною трагедій стає порушення заходів безпеки на дорогах і водоймах, вживання отруйних грибів чи рослин тощо.

Це вказує на те, що підростаючому поколінню необхідно нагадувати до яких тяжких наслідків призводить порушення заходів безпеки та роз’яснювати, як поводити себе, щоб уникнути лиха.

Шановні батьки!

Великоплосківська сільська рада звертається до Вас з проханням не залишати дітей без нагляду та частіше контролювати їхні розваги. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність на дорогах і водоймах, при поводженні з вогнем, електричними та газовими приладами, побутовою хімією, ліками тощо.

Періодично виділяйте декілька хвилин для відвертої розмови з дітьми, адже потім цей час вимірюватиметься ціною життя.

Пам’ятайте, що безпека Ваших дітей залежить, насамперед, від Вас самих!

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ВЕЛИКОПЛОСКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ТРИВАЄ

ОЗДОРОВЛЕННЯ ДІТЕЙ ВЕЛИКОПЛОСКІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ТРИВАЄ  Одним з найважливіших завдань влади по забезпеченню соціального захисту дітей є реалізація їх права  на оздоровлення та відпочинок. Продовжується оздоровча кампанії  у закладах оздоровлення та відпочинку України дітей пільгових категорій визначених Законом України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», які мають можливість оздоровлюватися протягом року та забезпечуються путівками в порядку черговості. Відповідно до чинного законодавства діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки, мають право на отримання путівки за місцем постійного проживання. Діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, можуть отримати путівку за місцем фактичного проживання. Для того, щоб отримати путівку, батькам або законним представникам таких дітей, необхідно завчасно звернутися до директора школи або до служби у справах дітей Великоплосківської сільської ради.

22:27 14.03.2021