«Обережно – МІНИ»

Дата: 04.04.2024 10:21

4 квітня - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги в діяльності, пов'язаній із розмінуванням.

Завдяки ненормальному сусіду, Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами: приблизно 30% її території є потенційно небезпечними через вибухонебезпечні предмети. Шкода, якої можуть завдати ці предмети, непоправна та навіть смертельна. Правила мінної безпеки повинен знати кожен! Тому працівники Тростянецького СБК  провели заняття – бесіду  «Обережно – МІНИ» в классі безпеки для 5-6 классів та поширили інформаційну пам’ятку серед  населення на тему "Мінна безпека, що потрібно знати та виконувати"

ПАМ’ЯТКА:

Мінна безпека. Що потрібно знати та виконувати

Оминайте снаряди, які не розірвались. Під час обстрілу деякі снаряди можуть не спрацювати одразу. Але вони готові вибухнути будь-якої миті. Не можна підбирати такі «трофеї».

Не беріть в руки знайдені предмети. Зокрема, дитячі іграшки та гаджети, які розкидані на землі - це можуть бути замасковані вибухові пристрої. Поясніть це дитині.

Заборонено:

наближатися до вибухонебезпечного предмета;

пересувати його або брати до рук;

розбирати, кидати, бити по ньому;

розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;

приносити вибухонебезпечний предмет додому.Про усі подібні знахідки повідомляйте рятувальників (тел. 101) або національну поліцію (тел. 102)