«Рівний день - рівна ніч!!!!»

Дата: 20.03.2024 15:26

Щороку в березні настає час, коли день дорівнює ночі - до нас приходить астрономічна весна, або весняне рівнодення. Існують особливі традиції, прикмети та ритуали цього дня.

У 2024 році день весняного рівнодення настає 20 березня, у середу, о 05:07 за київським часом . Сонце зійде точно на сході і зайде точно на заході, рівно 12 годин воно перебуватиме над горизонтом і 12 годин - під горизонтом. Також, починаючи з дня весняного рівнодення, зміняться пори року за півкулями: у Південній настане астрономічна осінь, а в Північній - астрономічна весна, яка триватиме до дня літнього сонцестояння. Світловий день із цього моменту почне збільшуватися, а ніч - зменшуватися.

Учні декоративно-прикладного гуртка Великоплосківського СБК створили стенд на тему «Рівний день -  рівна ніч!!!!»