Індексація заробітної плати в березні та квітні

Дата: 13.03.2024 12:54

Відповідно до ст. 39 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» від 09.11.2023 № 3460-IX обчислення ІСЦ для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з 1 січня 2024 року

Таким чином, якщо приріст ІСЦ (коефіцієнти індексації) обчислюємо з 01.01.2024, то базовим місяцем в загальному випадку є грудень 2023 року.

Відподвіно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103 відсотка.

Порахуємо індекс споживчих цін при розрахунку заробітної плати за квітень з базовим місяцем грудень 2023  -  1.004 (січень 2024) x 1,003 (лютий 2024) =  1,007 (100,7 %), як бачимо, індекс не перевищив поріг в 103 %, тому при розрахунках зарплати в квітні та в березні право на індексацію ще не настало.

Слідкуйте в зручній таблиці в якій ми рахуємо коефіцієнти індексації - Коефіцієнти та суми індексації заробітної плати у 2024 році, додавайте собі в закладки та не пропустіть момент коли настане право на індексацію. Там вже є квітень.

Також у нас на сайті є зручний Калькулятор індексації зарплати він рахує індексацію одразу як тільки з'являється інформація від держстату про рівень інфляції, додавайте собі в закладки.

Джерело:https://buhgalter.com.ua/news/indeksacziya-doxodiv/indeksatsiya-zarobitnoyi-plati-v-berezni-ta-kvitni/