Дата: 16.02.2024 08:30

Відповідно до Пояснювальної записки до законопроекту цей проект Закону є альтернативним до законопроекту «про внесення змін до Земельного кодексу України щодо пільгового надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності учасникам бойових дій», реєстр. № 10417 від 19.01.2024.

Основним законопроектом передбачається встановлення пільгового механізму оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності в розмірі не більше 2 га для учасників бойових дій на період воєнного стану та після 5 років з моменту його припинення.

Натомість альтернативним проектом Закону пропонується інший постійний механізм надання користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності учасникам бойових дій, який дозволить мати у постійному користуванні учасників бойових дій таких земельних ділянок з правом передачі їх в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.