День пам’яті жертв Голокосту

Дата: 29.01.2024 08:43

У всьому світі 27 січня вшановують День пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день 1945 року було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. Цьогоріч світ відзначає 75-ту річницю цієї події.

Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року резолюцію № 60/7. Ініціаторами ухвалення документа були Ізраїль, Канада, Австралія, Росія і США, а співавторами – ще понад 90 держав. Резолюція проголошує Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Вперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р., втім, деякі країни відзначали його і раніше. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року.

До відзначення Дня пам’яті жертв Голокосту Новосавицьким СБК спільно з бібліотекою було підготовлено тематичну виставку та відео ролик на тему: "Міжнародний День пам'яті жертв Голокосту."