Запроваджено нові субрахунки бухобліку та змінено кореспонденцію за окремими операціями

Дата: 10.01.2024 12:50

Мінфін наказом від 20.11.2023 № 650 вніс зміни до:

Мінфін наказом від 20.11.2023 № 650 вніс зміни до:

Нові субрахунки

Зокрема, рахунок 60 «Довгострокові зобов’язання» класу 6 «Зобов’язання» розділу 1 «Балансові рахунки» План рахунків доповнено новими субрахунками:

• 6017 «Інші довгострокові зобов’язання» – для держорганів, ОМС та усіх бюджетних установ;
  • 6027 «Інші довгострокові зобов’язання» – для державних цільових фондів.

У Порядку застосування Плану рахунків визначили, що на субрахунках 6017 (6027) «Інші довгострокові зобов’язання» ведеться облік інших довгострокових зобов’язань розпорядників бюджетних коштів (державних цільових фондів), передбачених законодавством, які не включені до субрахунків:

• 6011 (6021) «Довгострокові кредити банків»;
  • 6012 (6022) «Відстрочені довгострокові кредити банків»;
  • 6013 (6023) «Інші довгострокові позики»;
  • 6014 (6024) «Зобов’язання за довгостроковими цінними паперами»;
  • 6015 (6025) «Довгострокові зобов’язання за операціями з оренди»;
  • 6016 (6026) «Інші довгострокові фінансові зобов’язання»

Нагадаємо, що зобов’язання – це заборгованість установи, що виникла внаслідок минулих подій і погашення якої в майбутньому, як очікується, приведе до зменшення її ресурсів, що втілюють у собі економічні вигоди (ч.1 ст.1 Закону про бухоблік).

А довгострокові зобов’язання – це всі зобов’язання, які не є поточними зобов’язаннями, тобто:

• ті, що будуть погашатися, за очікуваннями установи, більше одного операційного циклу або довше ніж протягом 12 місяців з дати балансу;
  • або ті, щодо яких установа має безумовне право відстрочити погашення зобов’язання на період, не менший від 12 місяців після дати балансу, і має намір скористатися цим правом.

Також запроваджено нові позабалансові рахунки для органів Казначейства:

• 9751 «Рахунок для обліку коштів місцевих бюджетів, отриманих»;
  • 9752 «Розрахунки за коштами місцевих бюджетів, отримані»;
  • 9753 «Рахунок для обліку курсової різниці за коштами місцевих бюджетів».

Зміни у Типовій кореспонденції

У Типовій кореспонденції викладено у новій редакції рядки:

• 4.2 «Придбання фінансових інвестицій шляхом внесення до статутного та іншого капіталу підприємства згідно із законодавством»;
  • 12.2 «Проведення оперцій із закриття рахунків»;
  • 14.4 «Проведення операцій із закриття рахунків в органах Казначейства».

Наказ № 650 набрав чинності 08.01.2024

Джерело: https://buhgalter.com.ua/news/buhgalterskiy-oblik/zaprovadzheno-novi-subrahunki-buhobliku-ta-zmineno-korespondentsiyu/