Інформація до уваги розпорядників, одержувачів бюджетних коштів та платників податків щодо роботи в період завершення бюджетного 2023 року та початку 2024 року

Дата: 27.12.2023 11:20

Державна казначейська служба України (далі – Казначейство) повідомляє, що відповідно до Регламенту роботи органів Державної казначейської служби України у період завершення бюджетного 2023 року та початку 2024 року, затвердженого наказом Казначейства від 27.11.2023 № 299, останнім днем проведення платежів за видатками клієнтів органів Казначейства в бюджетному 2023 році є 27 грудня 2023 року.

27 грудня 2023 року до 17.30 завершується прийняття електронних документів клієнтів із системи дистанційного обслуговування «Клієнт-казначейства - Казначейство» (далі – СДО) до облікових систем АС «Є-Казна Доходи», АС «Є-Казна».

У період з 30 грудня 2023 року по 01 січня 2024 року прийняття органами Казначейства електронних документів від клієнтів через СДО не здійснюється. Клієнтська частина СДО у зазначений період працює у штатному режимі (доступний перегляд інформації, друк виписок, функції формування та візування документів).

У період з 27 грудня 2023 року по 29 грудня 2023 року Казначейство працює в системі електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП НБУ) у звичайному режимі та здійснює зарахування надходжень до бюджетів усіх рівнів та інших платежів (поповнення рахунків з електронного адміністрування податків, перерахування коштів єдиного соціального внеску, митних платежів та ін.) на рахунки, відкриті в Казначействі.

У період з 30 грудня 2023 року по 01 січня 2024 року включно міжбанківські платіжні операції через СЕП НБУ від Казначейства та/або на адресу Казначейства не здійснюються (учасники СЕП НБУ не зможуть здійснювати платежі на адресу Казначейства, а Казначейство – на адресу учасників СЕП).

Починаючи з 02 січня 2024 року органи Казначейства працюють у звичайному режимі.

Звертаємо вашу увагу, що кошти в іноземній валюті, які обліковуються на рахунках, відкритих в установах банків (крім залишків власних надходжень бюджетних установ в іноземній валюті, які обліковуються на їх рахунках, відкритих в установах банків, коштів на рахунках бюджетних установ, розташованих за кордоном, коштів, розмішених на рахунках у банках у іноземній валюті, отриманих як надходження в рамках програм допомоги і грантів Європейського Союзу, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ та як кредити (позики), залучені державою від іноземних держав, іноземних фінансових установ і міжнародних фінансових організацій у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України, а також коштів в іноземній валюті, розміщених на рахунках головних розпорядниками коштів державного бюджету в Національному банку України відповідно до пункту 56 розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Бюджетного кодексу України) на підставі платіжних інструкцій власників рахунків необхідно перерахувати не пізніше 29 грудня 2023 року:

у разі отримання бюджетною установою коштів з державного бюджету в іноземній валюті з рахунку Казначейства, невикористані кошти в іноземній валюті перераховуються за реквізитами, розміщеними на цьому сайті (https://www.treasury.gov.ua/diyalnist/rekviziti-valyutnih-rahunkiv):

у разі самостійної закупівлі іноземної валюти на міжбанківській валютній біржі, невикористані кошти в іноземній валюті перераховуються у порядку, зворотному отриманню таких коштів. В полі «призначення платежу» платіжної інструкції додатково зазначити «Стаття 57 БКУ».