УВАГА! Африканська чума свиней!

Дата: 30.11.2023 15:55

Фото без опису29 листопада 2023 року на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Роздільнянській районній державній адміністрації було прийнято рішення про вжиття відповідних заходів щодо ліквідації африканської чуми свиней, а саме:

1.Визначити територію підсобного господарства Новосавицького психоневрологічного будинку-інтернат (вул. Центральна, 95, с. Новосавицьке, Великоплосківської територіальної громади, Роздільнянського району, Одеської області) спалахом африканської чуми свиней (неблагополучним пунктом) та запровадити карантин з 29 листопада 2023 року.

2.Визначити зоною захисту територію радіусом 3 км, та до якої включити населений пункт с. Новосавицьке, Великоплосківської територіальної громади, Роздільнянського району, Одеської області в його адміністративних межах.

3.Визначити зоною нагляду територію радіусом 7 км від зовнішніх меж зони захисту до якої включити населені пункти: с. Малоплоске, с. Орел, с. Тростянець, с. Слов’яносербка, с. Антоно-Ковач, с, Олег, с. Великоплоске, свиноферма ТОВ їм. Войкова - Великоплосківської ОТГ; с. Юрківка,  с. Трудоміровка, с. Гребеники, Єрмишкове, свиноферма СГ «В.В.Плакущенко» Великомихайлівської ОТГ, с. Бугаї — Степанівської ОТГ в їх адміністративних межах.

4.Затвердити «План заходів щодо профілактики, недопущення поширення та   ліквідації захворювання африканської чуми свиней……

...12.Карантин з неблагополучного пункту зняти за рішенням ДНПК при Роздільнянській РДА не раніше ніж через 40 днів після проведення всіх заходів згідно Плану заходів.

Африканська чума свиней (АЧС) – небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, що характеризується гарячкою, синюшністю шкіри та крововиливами у внутрішніх органах. Вірус надзвичайно стійкий до високої температури і може зберігатися протягом тривалого часу в тушах свиней, крові, фекаліях, у замороженому чи копченому м’ясі.

Характерними клінічними ознаками є:

• раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
  • підвищення температури тіла до 40,5-42°C;
  • зниження апетиту, посилена спрага, в’ялість, швидка втомлюваність, тварини лежать, зарившись в підстилку;
  • кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю);
  • слабкість та параліч тазових кінцівок, хитка хода;
  • синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, вух та кінцівок;

Хвороба охоплює 40-65% поголів’я тварин, 85-100% з яких гине впродовж  6-13 діб.

Водночас для людини АЧС не становить небезпеки.

Всім власниками свинопоголів’я, аби вберегти тварин та не допустити їх масової загибелі й економічних збитків, необхідно дотримуватися:

• утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях;
  • проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;
  • не використовувати харчові відходи для годівлі тварин без попередньої термічної обробки
  • не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами чи сторонніми людьми;
  • регулярно здійснювати очистку приміщень, у яких утримуються свині;
  • обслуговування тварин проводити лише в окремому змінному одязі;
  • використовувати засоби догляду та інвентар, які закріплені за кожним приміщенням;
  • постійно вести боротьбу з гризунами;
  • не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами;
  • не купувати тварин, м’ясні продукти у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров’я та епізоотичне благополуччя територій їх походження;
  • забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини;
  • реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно-санітарної експертизи;
  • періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.

При виявленні клінічних ознак захворювання або виникненні підозри на захворювання та/або при загибелі свиней потрібно негайно повідомити спеціалістів ветеринарної медицини Роздільнянської районної державної лікарні ветеринарної медицини.

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Лише суворе дотримання вищезазначених вимог забезпечить можливість уникнути виникнення захворювання!