«Голодомор в Україні 1932-1933: як це було»

Дата: 23.11.2023 16:38

Щороку наприкінці листопада в Україні відзначають траурну дату - День пам'яті жертв Голодомору. Цього дня ми вшановуємо пам'ять усіх людей, які загинули під час трьох голодоморів у ХХ столітті. Дата встановлена з метою вшанування пам'яті мільйонів загиблих українців, які стали жертвами геноциду радянською владою.

Цей пам'ятний день було започатковано указом Леоніда Кучми у 1998 році і тепер відзначається щорічно в четверту суботу листопада. В 2023 році День пам'яті жертв Голодомору припадає на 25 листопада.

Бібліотекари КЗ «Публічна бібліотека Великоплосківської сільської ради» підготували для учнів 6 класу відеофільм «Голодомор в Україні 1932-1933: як це було», в якому були представлени елементами хроніки про передумови створення штучного голоду в Україні.

Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. А тому варто робити все, щоб їх нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилось.

Голодомор

Ти кажеш не було голодомору?

І не було голодного села?

А бачив ти в селі пусту комору,

З якої зерно вимили до тла?

Як навіть вариво виймали з печі

І забирали прямо із горшків,

Окрайці виривали з рук малечі

І з торбинок нужденних стариків?

Ти кажеш, не було голодомору?

Чому ж тоді, як був і урожай,

Усе суціль викачували з двору.

-Греби, нічого людям не лишай!..

Я бачив сам у ту зловісну пору

І пухлих, і померлих на шляхах.

І досі ще стоять мені в очах…

А кажеш – не було голодомору!

Д. Білоус