Повідомлення RASFF стосовно виявлення кадмію в авокадо з Перу

Дата: 14.08.2023 11:30

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів повідомляє, що через систему швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів (Rapid Alert System for Food and Feed – RASFF) надійшло повідомлення №2023.4661-fup3 стосовно виявлення кадмію в авокадо (виробник: Agro San Jacinto S. A. C., Перу), що експортувалось з Польщі (оптовик: RK-Smpex. PL SP. ZOO, Przemysl) до України.

Одним з основних симптомів отруєння кадмієм є остеомаляція – дуже сильний біль в кістках, суглобах і хребті, гіпотонія і гіпотрофія м’язів, патологічні переломи і деформації кісток. Також у хворих з’являється кашель і анемія. Найгрізнішим ускладненням є ниркова недостатність.

Деталі повідомлення RASFF можна переглянути на офіційній сторінці RASFF Portal Європейської Комісії (https://webgate.ec.europa.eu/rasff-window/screen/search).