Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Культура історичної пам'яті в Україні: наукові, культурні та освітні аспекти»

Дата: 11.08.2023 14:31

Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Культура історичної пам'яті в Україні: наукові, культурні та освітні аспекти», що відбудеться 23-24 серпня 2023 р. в Одеській національній науковій бібліотеці. Конференція є складовою кроссекторального проєкту «Україна: історія, культура, ідентичність», започаткованого 2021 року до Дня Незалежності України. Ключовими завданнями проєкту його засновники – Одеська національна наукова бібліотека за підтримки культурних, освітніх, наукових та громадських установ – вбачають зміцнення ролі культурних інституцій у збереженні, вивченні, дослідженні та презентації української історії, культури, традицій та досягнень у різних галузях; удосконалення процесу міжкультурної комунікації, посилення партнерських зв'язків та розширення мережі співробітництва, яка сприятиме розвитку культурного та освітнього простору України, популяризації знань про багату історико-культурну спадщину України та її внесок у світову культуру, а також утвердження громадянської самосвідомості та укріплення етнічної ідентичності.

Організатори:

• Міністерство культури та інформаційної політики України,
  • Державна архівна служба України,
  • Одеська національна наукова бібліотека,
  • Одеське відділення Національної спілки краєзнавців України,
  • Факультет історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова.

Партнери:

• Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті,
  • Одеський обласний центр української культури,
  • ВГО Українська бібліотечна асоціація,
  • ГО «Одеське етнологічне товариство»,
  • Рада представників національно-культурних товариств Одеської області,
  • ГО «Міжнародний центр по роботі з українцями за кордоном»,
  • ВГО «Бібліополіс».

Мета конференції: об'єднання науковців, дослідників, викладачів та інших фахівців, що працюють у галузі культури історичної пам'яті, та висвітлення актуальних теоретичних підходів, нових досліджень, методів і практик у сфері культурної пам'яті в Україні; сприяння обміну науковими знаннями й презентації результатів досліджень та стимулювання подальшої наукової, культурно-просвітницької, виховної діяльності у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.

Тематичні напрями роботи конференції:

• Збереження історичних місць, пам'ятників, архівних матеріалів, традицій та спадщини в умовах воєнних конфліктів: світовий досвід та вітчизняна практика долання викликів та загроз;
  • Формування національного культурного простору в Україні у час війни та післявоєнного відновлення;
  • Історична пам’ять і культурний простір: теоретично-методологічний вимір;
  • Інституції культури, науки, освіти як репрезентанти історичної пам’яті;
  • Участь культурних та креативних індустрій у реалізації політики пам’яті: досвід, практики, інновації;
  • Сучасний стан та перспективи формування культури історичної пам’яті в системі освіти України;
  • Постаті, події, місця: краєзнавчі та історико-біографічні дослідження;
  • Актуальні практики у справі збереження, дослідження та промоції історико-культурної спадщини: досвід, нові форми та підходи;
  • Нематеріальна культурна спадщина: збереження, вивчення, промоція.

До участі у конференції запрошуються науковці, освітяни, провідні фахівці бібліотек, архівів, музеїв України та зарубіжжя, краєзнавці, представники креативних індустрій, громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування.

Захід відбудеться у змішаному форматі (онлайн/офлайн).
Робочі мови: українська, англійська.

Участь – за попередньою реєстрацією.
Заявки приймаються до 15 серпня 2023 року.

Доповідачі отримають електронний сертифікат після завершення заходу.

Планується підготовка збірника матеріалів конференцій (електронне видання). Тези доповідей приймаються до 20 серпня 2023 рокуз поміткою: конференція «Культура історичної пам'яті в Україні» на електронну пошту: metodonnb@ukr.net

Вимоги до оформлення тез доповіді:

• до публікації приймаються рукописи українською та англійською мовами;
  • набір тексту виконується у текстовому редакторі MS Word;
  • для тез доповіді англійською мовою на початку тексту обов’язково подається анотація українською мовою (100-150 слів);
  • обсяг тез доповіді – 2-4 сторінки формату А4;
  • шрифт – Times New Roman;
  • кегль – 14;
  • міжрядковий інтервал – 1,5;
  • абзац – 1,25 см;
  • поля: верхнє, нижнє, ліве та праве – 20 мм;
  • вирівнювання – по ширині;
  • сторінки не нумеруються;
  • рисунки, таблиці або графіки необхідно подавати у роботі безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці;
  • у тексті посилання на використані джерела зазначається у квадратних дужках: спершу зазначається номер цитованого джерела у списку літератури, потім – сторінка, наприклад: [1, с. 25]. Список використаної літератури оформлюється згідно з ДСТУ 8302:2015 та наводиться в кінці тексту за алфавітом мовою оригіналу;
  • на початку сторінки тез доповіді необхідно вказати індекс УДК (вирівнювання по лівому краю, шрифт – напівжирний); далі – ПІБ учасника конференції, вчений ступінь та посада, місце роботи (повна назва); місто, країна; назва доповіді (великими літерами, шрифт – напівжирний, вирівнювання по центру сторінки).

Контакти:

Одеська національна наукова бібліотека
65023, м. Одеса, вул. Пастера, 13,
+380487230252, 7230252@gmail.com

Арюпіна Ліна Володимирівна,
заступник генерального директора ОННБ з наукової роботи та інформатизації

+380666344221 (viber), arupina@ukr.net