30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

Дата: 30.07.2023 09:30

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Цю дату проголошено Генасамблеєю ООН, аби привернути увагу до цього жахливого злочину та мінімізувати кількість жертв.

За даними Міжнародної організації з міграції, за 30 років близько 300 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми.

Людей викрадають та незаконно утримують з метою наживи. Розповсюджені форми торгівлі людьми – це трудова та сексуальна експлуатація, продаж дітей, залучення до жебракування, втягнення у злочинну діяльність, вилучення органів тощо.

Жертвою може стати кожен, незалежно від статусу, віку та статті!

Через військову агресію росії жінки та діти нашої держави змушені покинути Україну та прямувати до сусідніх країн; чоловіки, що залишаються всередині країни, втрачають роботу і дохід; обмежені можливості забезпечити головні потреби внутрішньо переміщених осіб, біженців та постраждалих від війни. Внаслідок цього виникає ще більший ризик торгівлі людьми.

Тому необхідно знати, як не потрапити на гачок “чорних торговців” та захистити себе в разі чого.

Як не стати жертвою торгівлі людьми?

Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про 5 правил безпеки!

1) Надавай документи лише офіційним особам, збережи їх електронні копії

2) Повідомляй близьким про деталі поїздки

3) Не віддавай нікому мобільний телефон

4) Повідомляй рідним про місце перебування та роботи. Домовся про кодове слово, яке повідомить, що ти в небезпеці

5) Приймай допомогу лише від офіційних організацій та перевірених осіб

Дотримуйся цих правил та переконайся, що все безпечно.

Куди звертатися – на інфографіці☝️