Попередження щодо усунення з публічного простору вуличну табличку(напис) на вашій приватній власності, яка (який) містить сиволіку російської імперської політики.

Дата: 12.07.2023 11:18

Шановні власники  ділянки( будинку)!

Повідомляємо вам , що вулицю, яка містила символіку російської імперської політики, за вашою адресою перейменовано.  Окрім того, використання попередньої назви вулиці, зокрема на табличках   і написах у публічному просторі, заборонено відповідно Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» (далі Закону), який набирає чинності 27 липня 2023 року.

Якщо на вашій приватній власності виявлено символіку російської імперської політики, яку видно із громадського місця( а саме, табличка або напис із старою назвою вулиці), то згідно із вказаним Законом напис має бути усунений з публічного простору.

Юридична довідка: Відповідно до пп. в, г, ґ п.4, ч.1 ст.2 Закону, символіка російської імперської політики – зображення, пам’ятники, пам’ятні знаки, написи, присвячені:

• особам, які обіймали керівні посади  в органах влади і управління, політичних організаціях, партіях, збройних формуваннях Російського царства (Московського царства), Російської імперії, Російської республіки, Російської держави, Російської Соціалістичної Федеративної Радянської Республіки, Російської Радянської Федеративної Соціалістичної Республіки, Союзу Радянських Соціалістичних Республік, Російської Федерації, територіальних утворень, адміністративно-територіальних одиниць, у тому числі невизнаних, що створювалися під час реалізації російської імперської політики на окупованих, анексованих чи в інший спосіб зайнятих згаданими вище державами(формуваннями) , і брали участь або сприяли реалізації російської імперської політики(пп.в);
  • працівникам радянських органів державної безпеки всіх рівнів(пп.в);
  • особам, які публічно, у тому числі в медіа, у літературних та інших мистецьких творах, підтримували, глорифікували або виправдовували російську імперську політику, закликали до русифікації чи українофобії(пп.г);
  • людям, пов’язаним зі здійсненням російської імперської політики(пп.ґ).

Згідно з пп. є, п.4, ч. 1 ст.2 Закону, символіка російської імперської політики – зображення назви областей, районів, населених пунктів, районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів, інших об'єктів топонімії населених пунктів, підприємств, установ, організацій на території України, яким присвоєні імена або псевдоніми осіб, які відповідають критеріям, встановленим підпунктами "в" і "г" цього пункту, назви подій, пов'язаних із реалізацією російської імперської політики, назви російських міст та інших географічних, історичних та культурних об'єктів Російської Федерації, що не пов'язані безпосередньо із захистом політичних, економічних, культурних прав Українського народу, розвитком української національної державності, науки, культури або з культурою поневолених народів Російської Федерації.

Відповідно до п.1, ч.1 ст. 2, пропаганда російської імперської політики - публічна глорифікація або виправдання російської імперської політики, поширення інформації, спрямованої на виправдання російської імперської політики, а також публічне використання продукції, що містить символіку російської імперської політики, публічне заперечення злочинів (репресивних заходів) проти Українського народу.

Згідно зі ст. 3 Закону, російська імперська політика визнається злочинною та засуджується, відповідно до ст.4 пропаганда такої політики та її символіки забороняється; а згідно з ч.1 ст.5, також забороняється виготовлення , поширення, публічне використання  символіки російської імперської політики в Україні.

Будинкові таблички, дорожні покажчики, написи тощо, які містять назви вулиць, що підпадають під перейменування відповідно до Закону, є символікою російської імперської політики.

ПРОСИМО ВАС УСУНУТИ ІЗ ПУБЛІЧНОГО ПРОСТОРУ ВУЛИЧНУ ТАБЛИЧКУ(НАПИС) НА ВАШІЙ ПРИВАТНІЙ ВЛАСНОСТІ, ЯКА(ЯКИЙ) МІСТИТЬ СИВОЛІКУ РОСІЙСЬКОЇ ІМПЕРСЬКОЇ ПОЛІТИКИ.