Реалізація STEM-освіти у Великоплосківському ліцеї

Дата: 12.06.2023 14:46

Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Використання провідного принципу STEM-освіти – інтеграції, дозволяє структурувати знання учнів, наблизити їх до  цілісного уявлення світу, формувати практичні навички  аналізу та синтезу, зменшити обсяг домашніх робіт, але при цьому покращити якість підготовки учнів, формувати принципи академічної доброчесності. В нашому закладі ми використовуємо практичні засади STEM-освіти через інтегровані завдання для учнів: розв’язування задач, підготовка проєктів. Як приклад  - сумісна робота над  учнівськими   проєктами вчителів технології Карпової Інни Іванівниі і  хімії Крецу Олени Петрівни. Перед навчальним роком вчителі збираються і обговорюють теми проєктів,  над якими можна працювати   спільно. На уроках це доноситься до дітей  і учні вже розуміють, що можна підготувати один якісний гарний проєкт, який буде оцінюватись  по  двум предметам. Це дозволяє  скоротити час підготовки  домашнього завдання, але водночас  підвищити його якість.  Як приклад спільної роботи вчителів -  проєкт учениці 7 класу Труханової Анастасії «Колообіг Оксигену в природі» або Всеукраїнський  проєкт « Мішечок - 2023». Звичайно, що використання STEM- технологій  потребує неабиякої творчості та кмітливості учнів, але сподіваємось, що  учні оцінять   їх  можливості і будуть активно реалізовувати на користь нашої Батьківщини.