Дата: 05.06.2023 10:29

Законом передбачено вдосконалення окремих питань, пов’язаних із набуттям права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, з огляду на практику застосування Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Завданням закону є: спрощення процедури вчинення правочинів щодо переходу права власності на невеликі земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а уточнення положень законодавчих актів щодо процедури набуття права власності на земельні ділянки; відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, яка існувала до запровадження воєнного стану; Метою закону є також підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері охорони земель, у тому числі удосконалення обліку кількості та якості земель, шляхом врегулювання процедури внесення відомостей про якісні характеристики угідь, заходи щодо охорони земель і ґрунтів, обмеження у використанні земель до Державного земельного кадастру.

Прийняття закону дозволить:

- спростити механізм набуття прав на земельні ділянки;

- відновити механізм державної реєстрації прав оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, який діяв до запровадження воєнного стану;

- забезпечити внесення відомостей про заходи щодо охорони земель і ґрунтів до Державного земельного кадастру;

- ефективно використовувати кошти на здійснення заходів щодо охорони земель і ґрунтів;

- удосконалити порядок ведення Державного земельного кадастру; - посилити державний нагляд (контроль) за використанням та охороною земель, у тому числі за здійсненням заходів, передбачених відповідними робочими проектами землеустрою, стосовно захисту земель від водної і вітрової ерозії, селів, підтоплення, заболочення, засолення, солонцювання, висушування, ущільнення та інших процесів, що призводять до погіршення стану земель.

Більш детальна інформація за посиланням Картка законопроекту - Законотворчість (rada.gov.ua)