Біль та трагедія Чорнобиля. Цикл заходів у Слов'яносербській гімназії

Дата: 26.04.2023 13:24

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

І пливе над землею дзвін

Із тихим стогоном протяжно.

У  сумний для історії України день –  пам’яті жертв Чорнобильської трагедії у Слов’яносербській гімназії відбулася загальношкільна лінійка  «Чорнобильська трагедія 26.04. 1986 ». Під час заходу звучали пісні, переглянули презентації: «Гірчить Чорнобиль, через роки гірчить...», «Дзвони Чорнобиля», ознайомилися з подіями того часу та декламували вірші.  Присутні вшанували пам’ять ліквідаторів наслідків аварії та людей, які загинули у цій  катастрофі хвилиною мовчання.  Підготували виступи учнів старшої школи класні керівники 5-9 класів та педагог-організатор.

Тематика трагедії стала провідною  під час уроків та перерв: учні 1 класу написали диктант «Чорнобиль»; учні старших класів виготовляли квіти Відродження - білі троянди у техніці оригамі та дізнавалися, що вони символізують.

Чому троянда?

Ця квітка - символізує місто Прип'ять, візитівкою якого були троянди.

Чому біла?

Білий колір - символ чистоти і невинності; приносить спокій; служить хорошими ліками від стресу...

А ще, в знак подяки французькій фірмі Meilland International, директор - Філіп Мангі, яка вивела та подарувала  саджанці нового сорту білої троянди "Надія та Відродження", до 30-х роковин Чорнобильської катастрофи.

Білі троянди - це символ екологічно чистого довкілля!

Чому техніка оригамі?

В солідарність, розуміння та підтримку японського народу, який пережив трагедію аварії на АЕС Фукусіма-1.

Наш земний уклін та довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи своїм здоров'ям і життям, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.