❤️ Плануєте зробити пропозицію коханій?! Маєте знати про державну реєстрацію шлюбу все!

Дата: 21.03.2023 08:17

ℹ️ Ось факти про одруження під час війни:

1️⃣ Одружитись можна у будь-якому ДРАЦСі країни без місячного очікування.

2️⃣ Військові можуть одружитись без особистої присутності — онлайн.
Відтак, для військовослужбовців, поліцейських і працівників закладів охорони здоров’я, процедура спростилася. Тепер можна зареєструвати шлюб без особистої присутності одного з молодят. Факт реєстрації шлюбу також може засвідчуватися актом про укладання шлюбу, який складений безпосередньо командиром/керівником на місці служби/роботи, керівником закладу охорони здоров’я.

3️⃣ Скласти акт про шлюб може керівник закладу охорони здоров’я, у якому працюють чи перебувають наречені.

4️⃣ Якщо наречені не можуть з’явитися з поважної причини для проведення державної реєстрації шлюбу у встановлений день, строк такої реєстрації переноситься за їх письмовою заявою на інший день.

5️⃣ Перелік документів для реєстрації шлюбу під час війни не змінився.
Особи, які раніше перебували в шлюбі, можуть зареєструвати повторний шлюб за умови пред'явлення документів, що підтверджують припинення попереднього шлюбу або визнання шлюбу недійсним (свідоцтво про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, про визнання шлюбу недійсним, яке набрало законної сили, свідоцтво про смерть одного з подружжя, висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану про анулювання актового запису про шлюб, який є недійсним тощо).

6️⃣ Заяву на шлюб можна подати онлайн через портал ДІЯ .
Попередньо можна проконсультуватись із працівниками відділів ДРАЦС.