Шукаємо патронатних вихователів!

Дата: 03.02.2023 09:56

Історії більшості діток, які з тих чи інших причин опинилися в складних життєвих обставинах, розпочинаються, на жаль, майже однаково – болісно та похмуро: перебування в притулку, відірваність від родини, поневіряння інтернатам.

Адже після вилучення із родини є лише два шляхи: або у заклади інституційного догляду, або патронатну сім’ю. А всі ці дітки особливо потребують захисту та допомоги. Замість державних закладів, їм потрібне родинне тепло, спілкування, індивідуальний підхід та увага. Отримати їх вони можуть від патронатних вихователів.

Патронат передбачає тимчасовий догляд за дитиною, яка залишена без батьківського піклування, до повернення в сім’ю або влаштування в сімейну форму виховання. Кожній дитині, яка опинилася в складних життєвих обставинах, потрібна підтримка та можливість зберегти своє право на виховання в родині.

Для створення сім’ї патронатного вихователя необхідно:

- звернутися до Служби у справах дітей за місцем свого проживання;

- подати заяву про намір стати патронатним вихователем та необхідні документи;

- пройти первинний відбір та отримати направлення на навчання;

- пройти навчання та отримати рекомендацію про можливість надання послуги патронату;

- укласти договір про умови запровадження патронату (створення сім’ї патронатного вихователя);

- отримати повторну фінансову допомогу – резервні кошти (2,5 прожиткового мінімуму на кожну дитину з розрахунку на двох дітей).

Усім охочим долучитися до лав патронатних вихователів достатньо звернутися до Служби у справах дітей Великоплосківської сільської ради за адресою:

вул. Центральна, 121, с. Великоплоске, Роздільнянський район, Одеська область,

тел. 04859-28507, 04859-28144.

Фахівці Служби у справах дітей проінформують стосовно усіх деталей та умов патронату.

Завдання кожного з нас сьогодні – не залишатися байдужими, адже кожна дитина заслуговує на щасливе життя.