Виїзд за кордон чоловіка, який самостійно виховує одну та більше дітей

Дата: 02.02.2023 15:47

За змістом п. 2-6 Правил категорії осіб, яким дозволяється виїзд за межі України, визначено частиною першою статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» визначено таку категорію, як жінки та чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років.

Таким чином, громадяни України, які самостійно виховують хоча б одну дитину віком до 18 років, мають право виїжджати за межі України за наявності з таких документів:

1) свідоцтво про народження дитини (дітей);

2) свідоцтво про смерть матері дитини,

- або рішення суду про позбавлення матері батьківських прав,

- або рішення суду про відібрання дитини у матері без позбавлення її батьківських прав,

- або рішення суду про визначення матері безвісти відсутньою,

- або рішення суду про оголошення матері померлою.

Разом з тим, громадянам необхідно врахувати, що у разі, якщо чоловік вдруге одружився, то у такому випадку він вже не вважається особою, яка самостійно виховує дитину віком до 18 років.

Джерело Державна прикордонна служба України