A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області повідомляє

Дата: 09.12.2022 08:42
Кількість переглядів: 140

Фото без опису

⚡️ Черговий випадок отруєння грибами: двоє дітей госпіталізовано.

 

   За оперативним повідомленням від ДУ «Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України», зареєстровано випадок отруєння грибами з двома потерпілими. Двох дітей, дев’яти та дванадцяти років, 29 жовтня 2022 року було госпіталізовано у реанімаційне відділення Одеської обласної дитячої лікарні. Вони вживали у їжу смажені дикорослі гриби, схожі на дощовики, зібрані у лісосмузі біля села Фонтанка Одеського району.

    До приготування гриби зберігалися кілька днів. Перші ознаки отруєння проявилися через три години після вживання. У дітей з’явилися нудота, блювання. Батьки одразу ж звернулися по медичну допомогу, і обох дітей було госпіталізовано у реанімаційне відділення Одеської обласної дитячої лікарні.

    З початку 2022 року в Одеській області зареєстровано сім випадків отруєнь дикорослими грибами з дев’ятьма потерпілими, з них четверо дітей. За даними Центру громадського здоров'я, у жовтні в Україні було зареєстровано 28 випадків отруєнь грибами з 35 постраждалими, включаючи вісьмох дітей. Померли один дорослий і одна дитина. У вересні в Україні зареєстровано 24 отруєння дикорослими грибами. Постраждало 13 дорослих та 11 дітей, з них дві дитини померло. 

   ❗️Нагадуємо, що годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років не можна. Також вживати гриби не рекомендовано вагітним жінкам, які годують грудьми, та літнім людям.

    Звертаємо увагу дорослих! Навчайте дітей правилам збирання та споживання грибів аби уникнути отруєнь і страшних наслідків для здоров’я та їх життя! Вчіть дітей тому, що не слід брати в руки дикорослі гриби, не показавши їх дорослим, бо вони можуть бути отруйними.

 

❌🍄 Як не отруїтися грибами:

 

▪️Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, вирощеними штучно, котрі підлягають контролю та продаються в торговельній мережі.

▪️Не купувати гриби на стихійних ринках.

▪️Уважно оглядати гриби, звертати увагу на колір капелюшка, губки, ніжки.

▪️Збирати лише добре знайомі гриби. За найменшого сумніву одразу викидати гриб, не залишати його поряд з іншими.

▪️Не брати занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними.

▪️Не збирати гриби поблизу трас, промислових підприємств, забруднених територій: вони вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, зокрема важкі метали.

▪️Не збирати гриби в посушливу погоду: в цей час вони пересихають, збільшуючи в собі концентрацію токсинів.

▪️Не куштувати сирі гриби.

▪️Вдома ще раз ретельно перевіряти гриби, всі сумнівні викидати.

▪️Готувати гриби протягом першої доби після збирання.

▪️Варити гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хв.

▪️Зберігати страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень