План заходів щодо відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди

Дата: 30.11.2022 18:39

3 грудня 2022 року виповнюється 300 років з дня народження Григорія Сковороди - видатного українського філософа, просвітителя-гуманіста, поета, педагога.

Григорій Савич Сковорода – найвидатніша постать у культурному й літературному житті України XVIII ст. Великий народний мислитель, просвітитель і письменник, він у своїх творах розвивав цілий комплекс ідей, актуальних для свого часу, виражав передові погляди українського громадянства. Його багатогранна філософська й літературна творчість – це остання ланка в перехідному періоді від давньої української літератури до нової.

Г. Сковорода був всебічно обдарованою людиною – філософом, письменником, педагогом, музикантом, знавцем античності й середньовіччя, володів кількома мовами – латинською, старогрецькою, староєврейською, польською, німецькою, російською. Він постійно вчився, поглиблював свої знання, передаючи їх одночасно іншим – учням, близьким знайомим, випадковим слухачам. Мандруючи Україною і світами, він цікавився життям, звичаями, мистецтвом, віруваннями інших народів, вкраплював у свої твори враження від побаченого й почутого. Кращі його поезії, що ввібрали досягнення народної лірики і сатирично-гумористичного віршування XVIII ст., ще за життя поета стали народними піснями, ввійшли до репертуару народних співців – кобзарів і лірників, зазнали народних переробок.

Відповідно до розпорядження Кабінету міністрів України від 12 жовтня 2022 року №899-р "Про затвердження плану заходів з підго товки та відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди, на виконання доручення обласної військової адміністрації від 13.10.2022 №10319/01-07/1/1-22 Відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму виконавчого комітету Великоплосківської сільскої ради підготував план заходів щодо організації та відзначення 300-річчя  від дня народження Григорія Сковороди.

Дата проведення

Місце проведення

1

Оформлення стенду «Ми – нащадки Григорія Савича Сковороди».

2

Конкурс художньої творчості “З Григорієм Сковородою крокуємо в майбутнє”.( конкурс дитячих малюнків)

02.12-09.12.2022

Заклади освіти, заклади культури громади

Керівники закладів освіти та культури

Стукалова Л.Б.,

Левицька В.А.,

Євсєєва Н.М.

3

Проведення урочистих святкових лінійок   «Великі Українці – Григорій Сковорода»

02.12-05.12.2022

Стукалова Л.Б.

4

Літературні читання «Григорій Сковорода – український філософ, поет і байкар».

05.12.-09.12.2022

Початкові класи закладів освіти громади

Стукалова Л.Б.

5

Перегляд хронікально-документальних фільмів про життєвий і творчий шлях педагога-письменника Г.Сковороди.

04.12-09.12.2022

Будинки культури

с.Великоплоске,

с.Тростянець,

с.новосавицьке,

с.Слов’яносербка

Керівники клубних закладів

Євсєєва Т.М.,

Левицька В.А.

6

Години спілкування  до святкування 300 років від дня народження Григорія Сковороди:

«Григорій Сковорода у моєму житті»

«Там, де ступав Сковорода»

«Творчість Григорія Сковороди»

«Вшановуємо Великого Сковороду»

02.12-09.12.2022

с.Новосавицьке,

с.Слов’яносербка,

с. Тростянець

7

Книжкові виставки, віртуальні екскурсії «Людина, мислитель, поет»,

«Мандрівний фiлософ»

30.11.-09.12.2022

«Публічна бібліотека Великоплосківської сільської ради» с..Великоплоске, сільські бібліотеки-філії

с.Новосавицьке,

с.Слов’яносербка,

с. Тростянець, шкільні бібліотеки

Директор «Публічної бібліотеки Великоплосківської сільської ради» ЧернігівськаЛ.І., бібліотекарі філій

8

Літературні читання для дорослих «Український Сократ»

02.12.2022 0 15.00

«Публічна бібліотека Великоплосківської сільської ради» с..Великоплоске

9

Проведення тематичних вечорів «Шанує мудреця нова Вкраїна, стежок до нього час не замете»

02.12-04.12.2022

Будинки культури

с.Великоплоске,

с.Тростянець,

с.новосавицьке,

с.Слов’яносербка

Керівники будинків культури

Євсєєва Т.М.,

Левицька В.А.

10

Конкурс есе «Завжди сучасний Сковорода»

Заклади освіти громади

Вчителі української мови та літератури закладів освіти

11

Створення “дерева життя” Григорія Сковороди.

Заклади культури та освіти

Керівники гуртків закладів освіти

12

Проведення Челенжу “Вивчи афоризм Григорія Сковороди”.

Заклади культури та освіти

Бібліотекарі закладів освіти