Окупанти нанесли збитки підприємству. Що робити?

Дата: 23.06.2022 08:10

Жорстока й брудна війна росії проти України руйнує не лише життя та долі наших громадян, а й завдає значної шкоди вітчизняному бізнесу.

Розповідаємо, яка процедура фіксації збитків, нанесених окупантами, підприємцям на фактично окупованій території, та куди подавати докази і заяви.

Як зафіксувати збитки?

Для фіксації збитків бізнесу, нанесених окупантами на фактично окупованій території або після виїзду з неї, слід зробити за можливості наступне:

• зафіксувати докази відібрання збіжжя та техніки. Зрозуміло, що з міркувань безпеки не завжди це можна зробити, але якщо обставини дозволяють, то слід зібрати пакет документів, що підтверджують право власності на пошкоджене, викрадене майно (договір купівлі-продажу, реєстраційні свідоцтва на техніку, свідоцтва про право успадкування, відповідні документи на зерно тощо);
  • звернутися до місцевої державної адміністрації із заявою про складання акта про викрадення майна. Якщо зі зрозумілих причин можливості оформити такий документ місцевою державною адміністрацією немає – необхідно звернутися до свідків, працівників підприємства для фіксації завданих збитків;
  • провести фото – та відеофіксацію відібраної техніки, збирати та зберігати статті, відео зі ЗМІ, якщо вони робили публікації про конкретний випадок розкрадання майна;
  • зібрати квитанції, товарно-накладні документи на зерно, або ж скласти акт у якому зазначити ринкову вартість рухомого майна станом на день відібрання, з посиланням на подібні публічні оголошення, та за можливості зазначити свідків, бажано з працівників підприємства.
  • коли з’явиться перша можливість подати заяву про вчинення кримінального правопорушення до правоохоронних органів разом із доказами відібрання майна та отримати витяг про внесення цієї заяви до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

За посиланням на нашому сайті https://bit.ly/3bcswg1 читайте:

• Які докази потрібні?
  • Про оцінку завданих збитків?
  • Пошкоджено нерухоме майно. Що робити?
  • Куди пoдaвaти дoкaзи тa зaяви?
  • Як зaфiкcувaти упущену вигoду пiд чac вoєннoгo cтaну?