A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

День скорботи і надання почестей пам'яти жертв війни в Україні

Дата: 22.06.2022 14:00
Кількість переглядів: 70

Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. У цей день розпочалася найжахливіша війна в історії нашого народу – Велика Вітчизняна, яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи.
Цей день нагадує нам про всіх загиблих в боях ,            закатованих у фашистській неволі,
померлих у тилу від голоду та поневірянь.

Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя  виконав святий обов'язок, захищаючи в ті суворі роки  нашу Вітчизну.

День скорботи встановлено в Україні згідно з Указом Президента України «Про День скорботи і  вшанування пам'яті жертв війни в Україні» від 17 листопада 2000 р.

У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни українці згадують усіх тих, хто поліг на полі брані, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в’язницях і таборах, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника. Найжорстокіша та найкривавіша війна в історії людства, що забрала десятки мільйонів життів, тривала 1418 днів. Щодня гинуло майже 14100 осіб, кожну годину – 588, кожну хвилину – 10. Загалом за роки Другої світової війни Україна втратили 8 мільйонів своїх громадян (5,5 мільйона цивільних і 2,5 мільйона військових). Тому про мужність і героїзм, проявлені у смертельному двобої всіх народів з фашизмом, людство завжди має пам’ятати.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень