Пам'ятні дати з історії рідного краю

Дата: 08.04.2022 11:34

Шановні жителі громади!

Наближаються дати, які мають велике історичне значення. 78 років тому села нашої громади були визволені від фашистських загарбників у період Другої світової війни.

4 квітня 1944 року військами 3 – го Українського фронту розпочалося визволення Гросулівського району Одещини від німецького–фашистських загарбників. Впродовж семи діб тривали запеклі бої, в яких брали участь 107– ма Першотравнева та 19 – та стрілецька дивізії, 315 – й стрілецький полк,    Гвардійський мінометний полк « катюш », 69 – й автополк, 3 – тя Чапаївська Червонопрапорна орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького танкова бригада 23 – го окремого танкового корпусу. Завдяки воєнній операції 10 квітня 1944 року були визволені села Новосавицьке та Великоплоске. 11 квітня 1944 року були визволені села Тростянець і Слов’яносербка.

При визволенні сіл нашої громади загинули близько 210 воїнів радянської армії, які здійснили безсмертні подвиги, кладучи на вівтар визволення наших сіл найдорожче - своє життя. Минуть роки, а в серцях вдячних нащадків не згасне пам'ять про героїчний подвиг нашого народу в роки Другої світової війни .

Просимо пам'янути наших героїв молитвою та урочистим покладанням квітів, вінків у зручний для вас час до пам’ятника загиблим воїнам у кожному старостинському окрузі.