Творець українського байкарства

Дата: 02.02.2022 13:31

Шановні читачі!

«В історії кожної літератури ім’я того чи іншого письменника нерозривно пов’язується з жанром, в якому йому випало бути заспівувачем, дещо відсторонюючи інші, теж важливі здобутки митця. З часом історична перспектива набуває незалежної чіткості і значення цих письменників постає в повному обсязі.

У нашій літературі таким є, зокрема, Євген Гребінка, ім’я якого насамперед асоціюється з початками української байки, хоч його доробок складають українські й російські поезії та значна кількість оповідань, повістей і романів, написаних російською мовою.»

Із передмови С. Д. Зубкова до першого тому «Є. П. Гребінка»

З нагоди 210-ї річниці від дня народження байкаря пропонуємо Вашій увазі віртуальну виставку книг та списки літератури.

Віртуальна виставка

Євген Гребінка
 О. С. Цибаньова
Видавництво: Київ: Молодь
Рік видання: 1972
Сторінок: 303
Анотація: Це повість про талановитого поета і видатного організатора літературного руху передшевченківського періоду Євгена Павловича Гребінку. На широкому документальному матеріалі автор відтворює життєвий та творчий шлях письменника – навчання в Ніжинській гімназії вищих наук, служба і літературна діяльність у Петербурзі. Показано численні зв’язки Є. П. Гребінки з українськими та російськими літераторами.

Чайковский. Повести
 Е. Гребенка
Видавництво: Киев : Дніпро
Рік видання: 1988
Сторінок: 553
Анотація: В книгу вошли лучшие произведения известного украинского писателя (1812—1848), написанные на русском языке.

Яркими красками, героическим духом казатчины, интересными и опасными приключениями, которые переживают герои, привлекает исторический роман «Чайковский». В повестях «Записки студента», «Кулик», «Приключения синей ассигнации» разоблачается несправедливость социального строя царской России.

Твори в п'яти томах
 Є. Гребінка
Видавництво: Київ : Держ. вид-во худож. літ. України
Рік видання: 1957
Анотація: До зібрання відомого українського письменника Євгена Гребінки (1812-1848) ввійшли - байки, поезії українською та російською мовами, повісті та оповідання. Спрямовані проти поміщицької сваволі, несправедливості царського суду, потворних явищ тогочасного суспільного ладу, вони відзначаються теплотою і щирістю почуттів, повагою до простого люду.

Гребінка Є. Поетичні твори. Повісті та оповідання / Петро Гулак-Артемовський. Євген Гребінка. – Київ : Наукова думка, 1984. - 608 с. – (Дожовтнева українська література).

До видання увійшли байки, українськи та російськи поезії Євгена Гребінки. Переклад «Полтави» О.С. Пушкіна. Повісті та оповідання: «Двойник», «Кулик», «Нежинский полковник Золотаренко», «Сеня та «Приключения синей ассигнации».

Е. П. Гребенка (комплект из 3 книг)

Год издания: 1980

Издательство: Наукова думка

Язык: Русский