A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

“У синьому небі я висію ліс” (до 85- річчя від дня народження Є. Гуцала)

Дата: 14.01.2022 14:17
Кількість переглядів: 215

14 січня виповнюється 85 років від дня народження українського письменника, журналіста, поета і кіносценариста Євгена Гуцала. У Київській обласній бібліотеці для юнацтва до ювілею письменника розгорнута тематична полиця «У синьому небі я висію ліс» та проводяться бесіди із користувачами. 

Євген Гуцало народивя 1937 року в селі Старий Животів Оратівського району Вінницької області в родині сільських учителів. Після блискучого закінчення школи юнак твердо вирішив стати журналістом і вирішив вступити до Київського національного університету ім.. Т.Г. Шевченка на факультет журналістики, але не пройшов по конкурсу. Через рік він вступає до Ніжинського педагогічного інституту ім.. М. Гоголя на філологічний факультет. По закінченню вишу Євген Гуцало почав працювати  в «Літературній Україні», потім у видавництві «Радянський письменник». Працював у редакціях газет на Вінниччині, Львівщині, Чернігівщині.

У 1962 році вийшла друком його перша повноцінна збірка оповідань «Люди серед людей». Після поїздки до Франції  Євген Гуцало видає книги «Яблуко з осіннього саду» (1964), «Скупана в любистку» (1965) «Олень Август» (1966), «Хустина шовку земного» (1966), «Запах кропу» (1969) та інші твори.

Як наслідок, плідний вінницький літератор Євген Гуцало ввійшов до плеяди українських письменників-шістдесятників. Він – автор лірико-психологічної повісті «Дівчата на виданні», дилогії «Сільські вчителі» та «Шкільний хліб».

Поважну частку творчого доробку письменника складають твори для дітей «Олень Август», «З горіха зерня», «Дениско», «Саййора», «Пролетіли коні». Євген Гуцало є автором поетичних книг «Письмо землі», «Час і простір», «Живемо на юрі», «Напередодні нинішнього дня».

Письменник-шістдесятник удостоєний літературної премії імені Юрія Яновського за збірники оповідань «Орлами орано», «Що ми знаємо про любов», «Полювання з гончим псом» і «Оповідання з Тернівки». За дитячі збірки Євген Гуцало нагороджений Державною премією України ім.. Тараса Григоровича Шевченка, а за роман-трилогію «Позичений чоловік» він удостоєний Міжнародною премією фундації  О. і Т. Антоновичів та премією імені Івана Огієнка за публіцистичну книжку «Ментальність орди».

Шановні читачі, із творами Євгена Гуцала ви можете ознайомитись у приміщенні нашої книгозбірні.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень