З Днем Святого Миколая!

Дата: 19.12.2021 11:32

Вітаємо вас з днем Святого Миколая!

Одним з самих шанованих святих у православному світі вважають  Ніколу Чудотворца. І, звичайно, багато хто відмічає свято День Святого Ніколи з дотриманням усіх правил, традицій, а також обрядів. З року в рік 19 грудня ми відмічаємо це свято .

На честь Ніколи Чудотворца ще княгинею Ольгою була зведена перша християнська церква на київській землі. З тієї пори було побудовано немало, присвячених йому храмів і засновано монастирів - більше, ніж якому-небудь іншому святому взагалі.

За переказами, цього дня святий, як і навесні, обходив землю з кінця в кінець, проганяючи нечисту силу зі світу людей. В день святителя Ніколи також було прийнято укладати різні господарські угоди і договори. Встановлені тоді ціни вважалися непорушними, бо "никольский торг всьому указ".

Також на Ніколу проводили продаж зайвого хліба. Цього дня було прийнято збирати усіх родичів під одним дахом. Декілька днів тривало святкування, на яке обов'язково запрошувалися усі ті, що бажають. Кожен вносив посильний внесок, і задавався великий бенкет. Обов'язковим атрибутом були піроги - ними зустрічали Ніколу Зимового і "задобрювали зимоньку".

Шанували Миколу Чудотворця так само сильно, як Божу Мати і Спасителя. Його звали Ніколою Угодником і розповідали навіть, ніби він повинен був стати Богом, але відмовився, оскільки був не пихатий і вважав себе негідним.

Наші предки завжди веселилися в день Миколи, влаштовували гуляння, накривали пишний стіл, запрошували гостей. Його треба проводити в радості і веселощах.  Збиралися родинами і співали душевні, українські пісні.

Усіх православних християн з Днем святого Миколая Чудотворця! Нехай це свято вселить в нас любов і надихне на добрі справи і милосердя, нехай подарує нам віру у виконання наших найзаповітніших бажань! Та прийде в кожен будинок Господь і та наповнить наші серця радістю по молитвах Святого Миколая!

Це свято любові і душевної теплоти! У цей день навіть дорослі починають вірити в чудеса, а діти з нетерпінням чекають ранку, щоб зазирнути під подушку або чарівний чобіток, адже так приємно знайти в ньому подарунки. Нехай це свято наповнить Ваш будинок щастям, теплотою і любов'ю, а Ваше життя буде яскравим! Зі святом Вас!