14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції

Дата: 14.12.2022 10:05

Свято встановлено в Україні з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 р. № 945/2006.

Саме 14 грудня 1986 року завершилося будівництво захисного саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Аварія на Чорнобильській АЕС, яка сталася 26 квітня 1986 року,  стала справжньою національною трагедією, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ядерна стихія опалила долі мільйонів українців, породила величезну кількість проблем. З плином часу вони змінюються, трансформуються, але не зникають.

Ми в неоплатному боргу перед героями-чорнобильцями, які захистили теперішні й прийдешні покоління від радіаційного лиха. Схиляємо голови в пошані перед кожним, чиє життя та здоров’я забрав невидимий ворог – смертоносне радіоактивне випромінювання.