Зміни до умов надання житлових субсидій!

Дата: 02.12.2021 11:17

Урядом внесено зміни до умов надання житлових субсидій,

що посилить рівень соціальної підтримки населення

Урядом спрощено механізм надання житлових субсидій громадянам, які проживають у населених пунктах на лінії зіткнення, залишилися без тепло- або газопостачання та які використовують побутові електроприлади для обігріву своїх житлових приміщень, та внесено інші зміни до умов надання житлових субсидій.

Змінами передбачено механізм призначення житлових субсидій в опалювальний сезон домогосподарствам, що розташовані в населених пунктах на лінії зіткнення та які внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України залишилися без централізованого постачання теплової енергії та/або постачання природного газу і використовують побутові електроприлади для обігріву житлових приміщень.

Для розрахунку розміру житлових субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи на комунальну послугу з постачання та розподілу електричної енергії для індивідуального опалення.

Також відповідними змінами уточнено критерії майнового та матеріального стану осіб, яким призначається житлова субсидія, зокрема:

- неврахування у власності осіб житлових приміщень у селищах міського типу або на які оформлено спадщину, а також мопедів, мотоциклів і причепів, вартість яких на дату набуття права власності не перевищує розміру чотирьох мінімальних заробітних плат;

- можливість отримання житлової субсидії особами, у яких відсутні доходи у зв’язку з тим, що вони перебували у відпустці по догляду за дитиною без збереження заробітної плати, відповідно до пункту 3 частини першої статті 25 Закону України ,,Про відпустки”, а також особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому на підставі рішення суду;

- у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету.

Звертаємо увагу, що громадянам, які звернуться за оформленням житлової субсидії протягом двох місяців від початку опалювального періоду, субсидія призначається з початку такого опалювального сезону.