День Українського Козацтва

Дата: 14.10.2021 14:56

День українського козацтва, встановлений Указом Президента України в 1999 році, відзначається щорічно 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці.

Козацтво – це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально – політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами, культурою, фольклором.

В цей день українці шанують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність. До цих знаменних дат у Тростянецькій бібліотеці- філії була оформлена книжкова виставка 'Козацькому роду- нема переводу'. Разом з школою були проведені змагання на кмітливість та спритність. Після змагань всіх козачат пригостили смачною козацькою кашею.