"Вічна пам'ять " до Дня пам'яті жертв Голодомору

Дата: 27.11.2021 09:04

Горить свіча і огортається журбою. Осінній день промерзлою ходою У серце стука. Пам’ять про померлих. Замучених голодним тридцять третім. 26.11.2021 р. Тростянецьким СБК разом з Тростянецькою бібліотекою-філією та учнями 8 класу Тростянецької ЗЗСО був проведений виховний захід «Вічна пам’ять « до Дня пам’яті жертв голодомору. В заході брали участь учні 8-9 класів. Піструїл Світлана Ігнатівна підготувала книжкову виставку. Протягом заходу учні поглибили знання про Голодомор 1932-1933 рр, його причини та наслідки, згадали тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробовування голодом., передивилися книжки, подивились Національну книгу пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні.. Під час проведення заходу учні затамували подих, слухали розповідь про жахливі роки Голодомору в Україні, як на той час довелося людям виживати. Діти запам’ятали, що Голодомор 1932-1933 років був наслідком не стихійного лиха, а спланованих системних заходів тоталітарного комуністичного режиму, був злочином геноциду. Учасники переглянули відеофільм «Голодний дух», відеоролик «Ти приніс мені яблуко?». Під пісню О.Білозір « Свіча» учасники запалили свічки, та вшанували пам’ять хвилиною мовчання. Учні прийшли на виховний захід з квітами “Незабудки пам’яті”. Діти виготовляли синьо-жовті незабудки. Ці квіти символічні для вшанування жертв Голодомору 1932-1933 рр. Гуртківці виготовили та прикріпили символічну квітку біля Книги пам’яті, в знак пам’яті про українців, які загинули внаслідок геноциду українського народу.