Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

День Гідності та свободи

Дата: 22.11.2021 15:44
Кількість переглядів: 297

День гідності та свободи встановлено згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року, повідомляє Укрінформ.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Та на відміну від подій Помаранчевої революції, цього разу відстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів - 106 людей були вбиті і понад 2 тис. поранені. А навесні 2014 року розпочалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей.

21 листопада — дата, що символізує дві доленосні для Незалежної України події. Помаранчеву революцію та Революцію Гідності. І у 2004, і у 2013 роках українці продемонстрували неймовірну силу єдності та згуртованості довкола засадничих цінностей: гідності та свободи

На території Великоплосківської ТГ було проведено заходи – уроки пам’яті та виховні години в закладах освіти, книжкові виставки у сільських бібліотеках, демонстрація он-лайн проектів в закдадах культури та освіти.

Хоча й всі ми різні, спільна цінність для українців незмінна. Це свобода. Саме незалежність є ключовим прагненням нашого народу крізь століття. Ми цінуємо та будемо відстоювати її, незважаючи ні на що !

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень