Тиждень української писемності

Дата: 18.11.2021 17:05

ПерФото без описушим до нас приходить слово… З колисковою материнською піснею. Тихою казкою, доброю ласкою. Світ – мов казка. І пізнаємо ми його за допомогою слова.

Словесність – початок усіх наук. Вона джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає сили, розливається могутньою рікою. А складовою словесності є слово. Слово – найтонший різець. Яким можна доторкнутися до найпотаємніших куточків людського серця.

Любов до рідної мови передається з покоління в покоління.

В Слов’яносербському ЗЗСО з 8 листопада триває тиждень української писемності.

Мета тижня: виховання любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій; формувати переконаність у нетлінності духовних скарбів народу, сприяти утвердженню державного статусу української мови і піднесенню її престижу серед учнівської молоді, виховання і шанобливого ставлення до культури і традицій українського народу, підвищення знань з мови.

Протягом тижня проведено заходи, а саме:

-оформлення стенду «9 листопада – День української писемності »;

- книжкова виставка в шкільній бібліотеці «Мова – духовне багатство народу»;

-гра - вікторина "Мовне асорті" (1 клас);

- інтелектуальна гра «Шануй мову калинову» (5 клас);

-випуск тематичної стіннівки "Мова - душа народу" та  квест "Знай рідну мову" (4 клас);

-урок-квест  "Подорож в країну рідної мови" (3 клас);

- урочисте відкриття  та написання І етапу ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (3-9 класи);

-урочисте відкриття  та написання І етапу ХІІ Міжнародного  мовно-літературного  конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (5-9 класи);

-гра «Так чи Ні» (5-8 клас);

-інтелектуальна гра «Минуще все, лиш слово не мине» (7 клас).

Цікаві перерви «Ми любимо українську мову»:

- руханки; розгадування ресубів та кросвордів; виготовлення цікавих стінівок;

складання пазлів та хмарок слів.