Нарада директорів базових( центральних) будинків культури сільських, селищних та міських територіальних громад «Децентралізація як фактор трансформації закладів культури».

Дата: 26.05.2021 16:23

25.05.2021 року у приміщенні Одеського обласного центру української культури відбулося засідання ради директорів базових( центральних) будинків культури сільських, селищних та міських територіальних громад «Децентралізація як фактор трансформації закладів культури».

На нараді було обговорено теми: Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг(доповідала Валентина Вітос, директор комунальної установи «Обласний центр української культури»);

Збереження культурного потенціалу територіальних громад та модернізація закладів культури (доповідала Світлана Овчаренко, доктор філософських наук, професор кафедри філософських та соціально-політичних наук Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України);

Новий клубний формат: центр соціокультурної активності громад(доповідав Микола Діденко, завідуючий науково-методичним відділом ООЦУК);

Організація культурно-просвітницьких заходів в онлайн-режимі(доповідала Світлана Кучеренко, завідуюча відділом народної творчості, фольклору та етнографії ООЦУК, Катерина Дем’янишина, провідний методист ООЦУК).

На нараді були обговорені методичні рекомендації  щодо роботи клубних закладів у період карантинних  обмежень та надання культурних послуг. Було акцентовано увагу на роботу культурних закладів з людьми похилого віку і людьми з обмеженими можливостями. Також розвиток інфраструктури клубних закладів дає можливість розширити перелік культурних послуг для населення. Методисти запропонували свою допомогу для проведення майстер-класів за напрямками художньої народної творчості і методичної роботи для  клубних закладів.