18 квітня - День пам’яток історії та культури.

Дата: 17.04.2021 11:23

18 квітня у Міжнародний день пам’яток та історичних місць в Україні щорічно відзначається День пам’яток історії та культури.

Міжнародний день пам’яток і визначних місць відзначається з ініціативи Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), внесеної 18 квітня 1982 року. Рішення про відзначення дати було прийнято Генеральною Асамблеєю ЮНЕСКО у 1983 році.

Це свято в Україні встановлене Указом Президента України «Про День пам’ятників історії та культури» № 1062/99 від 23 серпня 1999 року. На підтримку ініціативи вчених, архітекторів, реставраторів, працівників державних органів охорони пам’ятників історії та культури було ухвалено рішення встановити в Україні відповідне свято, відзначати яке слід щорічно 18 квітня — у Міжнародний день пам’ятників і визначних пам’яток.

На території нашої громади  є пам’ятки історії, які являють собою культурною спадщиною нашого краю.

Пам’ятка архитектури місцевого значення - Храм Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, ID код  57-216-0007

Пам’ятки історії місцевого значення :

Пам'ятник воїнам - визволителям села в квітні 1944 р., та воїнам-односельцям, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни. 1) Пам'ятник воїнам- визволителям; 2) Пам'ятник воїнам-односельцям( с. Новосавицьке) ID код  57-216-0029, охоронний номер 585;

Братська могила 59 радянських воїнів, загиблих при звільненні села в квітні 1944 р., та пам'ятник воїнам-односельцям, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни. 1) Братська могила 59 радянських воїнів; 2) Пам'ятник воїнам-односельцям (с.Слов’яносербка) ID код  57-216-0034, охоронний номер 953;

Братська могила 43 радянських воїнів, загиблих при звільненні села, та пам'ятник воїнам-односельцям, загиблим у роки Великої Вітчизняної війни. 1) Братська( с. Тростянець) ID код  57-216-0037, охоронний номер 955;

Братська могила 40 радянських воїнів, загиблих при звільненні села в квітні 1944 р. та пам'ятник воїнам-односельцям, захиблим у роки Великої Вітчизняної війни.(с.Великоплоске) ID код  57-216-0015, охоронний номер 937.

Ми будемо пам'ятати про героїчне минуле наших предків і берегти культурну спадщину нашого краю!