Ми пам'ятаємо! Заходи до Дня визволення сіл громади від фашистських загарбників

Дата: 09.04.2022 14:32

Шановні жителі громади!

Наближаються дати, які мають велике історичне значення. 78 років тому села нашої громади були визволені від фашистських загарбників у період Великої світової війни.

4 квітня 1944 року військами 3 – го Українського фронту розпочалося визволення Гросулівського району Одещини від німецького–фашистських загарбників. Впродовж семи діб тривали запеклі бої, в яких брали участь 107– ма Першотравнева та 19 – та стрілецька дивізії, 315 – й стрілецький полк,    Гвардійський мінометний полк « катюш », 69 – й автополк, 3 – тя Чапаївська Червонопрапорна орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького танкова бригада 23 – го окремого танкового корпусу. Завдяки воєнній операції 10 квітня 1944 року були визволені села Новосавицьке та Великоплоске. 11 квітня 1944 року були визволені села Тростянець і Слов’яносербка.

При визволенні сіл нашої громади загинули близько 210 воїнів радянської армії, які здійснили безсмертні подвиги, кладучи на вівтар визволення наших сіл найдорожче - своє життя. Минуть роки, а в серцях вдячних нащадків не згасне пам'ять про героїчний подвиг нашого народу в роки Другої світової війни .

На території громади проведено заходи до Дня визволення сіл від фашистьских загарбників.  Проведені історичні години, виставки фотодокументів і світлин історичних подій Другої світової війни на соціальних сторінках бібліотек і будинків культури. Біблотеки громади підготували проекти до історичної події, велике значення якої має для кожного старостівського округу.  Заплановані поминальні   заходи  за участю представників  місцевої влади, закладів культури, школи, громадськості, територіальної оборони.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за свободу нашої держави. Світла пам'ять нашим героям!