Ми пам'ятаємо! Проведено заходи до Дня визволення сіл громади від фашистських загарбників

Дата: 09.04.2021 14:32

Шановні жителі громади!

Наближаються дати, які мають велике історичне значення. 77 років тому села нашої громади були визволені від фашистських загарбників у період Великої світової війни.

4 квітня 1944 року військами 3 – го Українського фронту розпочалося визволення Гросулівського району Одещини від німецького–фашистських загарбників. Впродовж семи діб тривали запеклі бої, в яких брали участь 107– ма Першотравнева та 19 – та стрілецька дивізії, 315 – й стрілецький полк,    Гвардійський мінометний полк « катюш », 69 – й автополк, 3 – тя Чапаївська Червонопрапорна орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького танкова бригада 23 – го окремого танкового корпусу. Завдяки воєнній операції 10 квітня 1944 року були визволені села Новосавицьке та Великоплоске. 11 квітня 1944 року були визволені села Тростянець і Слов’яносербка.

При визволенні сіл нашої громади загинули близько 210 воїнів радянської армії, які здійснили безсмертні подвиги, кладучи на вівтар визволення наших сіл найдорожче - своє життя. Минуть роки, а в серцях вдячних нащадків не згасне пам'ять про героїчний подвиг нашого народу в роки Другої світової війни .

На території громади проведено заходи до Дня визволення сіл від фашистьских загарбників.  Проведені історичні години, виставки фотодокументів і світлин історичних подій Другої світової війни на соціальних сторінках бібліотек і будинків культури. Біблотеки громади підготували проекти до історичної події, велике значення якої має для кожного старостівського округу. Вшанували пам’ять героїв покладанням квіткової гірлянди біля пам’ятника загиблим воїнам кожного старостівського округу і урочистою промовою про історичні події того часу. У поминальних  заходах  взяли участь працівники місцевої влади, будинків культури, школи, громадськості.

Ми схиляємо голови перед світлою пам’яттю тих, хто віддав своє життя за свободу нашої держави. Світла пам'ять нашим героям!