Відбулися перші збори Молодіжної ради

Дата: 26.02.2021 18:24

25.02.2021 року відбулись перші збори Молодіжної ради при Великоплосківській сільській раді.

На зборах було обрано голову, заступника голови і секретаря Молодіжної ради . Більшою кількістю голосів членів Молодіжної ради головою Молодіжної ради було обрано Жупанова Миколу, заступником голови Молодіжної ради Богацького Дмитра і секретарем Молодіжної ради Голоколєнцеву Світлану.

Члени Молодіжної ради поділилися  своїми роздумами, планами на майбутнє. Учасників зборів хвилювали ключові проблеми молоді в ОТГ:

• Пасивність молоді.
  • Шкідливі звички.
  • Відсутність спільних інтересів.
  • Відсутність місць дозвілля.
  • Відтік молоді з громади.
  • Відсутність робочих місць (низький рівень оплати праці).
  • Виховання старою школою.
  • Немає можливостей для особистісного розвитку.
  • Непорозуміння поколінь.

Це усі ті питання з якими має працювати молодіжна рада разом з місцевою владою.

Але можна прокоментувати ці проблеми і дати такі пояснення:

• Пасивність молоді. Як пізніше встановили – це не пасивність молоді а невміння працювати з молоддю та організовувати справді цікаві для молодих людей заходи з боку тих, хто як правило називає «пасивність молоді» як причину не успіху своєї роботи.
  • Відтік кадрів. Скоріше не відтік, а відсутність бажання повертатись, адже сам відтік – явище скоріше позитивне, адже це знання, досвід, контакти.
  • Відсутність робочих місць. Скоріше відсутність знань про способи заробітку в сучасному світі неймовірно широких можливостей. Це і відсутність підприємливості та самозарадності як навичок знаходити рішення своїх та чужих проблем (а тут і підприємництво). Проблема не в робочих місцях а в домінуванні старої парадигми «школа-інститут- робота», яка сьогодні вже не релевантна.
  • Зрештою все впирається в неякісну (застарілу) освіту. Якщо Молодіжна Рада допоможе вирішити питання сучасної освіти для молоді, хоча б в розрізі навичок ефективності, громадянських компетентностей, навичок підприємливості – це буде величезний внесок у розвиток громади.

Молодіжній раді нашої громади треба навчатися підприємливості, громадянським компетентностям, налагодити тісний контакт з освітніми і культурними відділами , щоб робота була ефективною і успішною.