Ні! Я жива! Я буду вічно жити...

Дата: 26.02.2021 10:58

Відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки у Словяносербському ЗЗСО

Світ не знав такої поетеси. Безсмертна іскра Прометея запала глибоко в її серце і загорілася ясним вогнем. В промінні цього вогню світ пізнав творіння української поетеси, пройняті філософськими роздумами про людину очікуваного майбуття, сповнені незборимої сили заперечення зла і ствердження добра. Ця поетеса – Леся Українка.

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатної української літераторки Лесі Українки. Відтак, у школі проводились заходи щодо  відзначення ювілейної дати задля популяризації та вшанування творчості письменниці.

Протягом двох тижнів з 15.02.- 26.02.2021 проводилось:

• написання вітальних листів Лесі Українкі;
  •  віртуальна екскурсія «Місцями життя Лесі Українки»;
  • літературна вікторина «Леся Українка – поетична квітка України» (4 клас) вчителька Сатаулова Тетяна Володимирівна;
  •  інформаційна хвилинка «Лесина пісня» (2 клас) вчителька Задніпряна Аліна Михайлівна;
  • вікторина «Чи знаємо ми Лесю Українку?» (2-3 класи)
  • онлайн перегляд кінофільмів для 5-9 класів:
  • «Леся Українка» (документальний фільм Богдана Голеня);
  • «Наша Леся» (фільм Волинської обласної творчої дитячої студії «Боривітер»);
  • «Леся Українка» (фільм із циклу «Великі українці»);
  • «Цікаві факти про Лесю Українку» (документальний фільм про мужню жінку, одного із наймогутніших символів держави – Лесю Українку).

Матеріали стенду ’’ Я жива! Я буду вічно жити! ’’ та книжкова виставка ’’ Донька Вкраїни – Леся Українка’’ привернули увагу кожного учня школи, примусили на хвильку зупинитися , ще раз долучитися до Лесі, до її життя, до її творчості.

23 лютого учні школи залучилися до читання поезій ’’ Дзвінка струна Лесиного слова’’. Читали її поезії натхненно, від душі, зі щирою любов’ю.

А перлинкою , заключним акордом стало проведення (25 лютого) літературної гри брейн-рингу  ’’ Я знаю Лесю і її життя’’.

Про Лесю Українку можна багато цікавого розповісти і дізнатися. Бо її життя – героїчна легенда, і її творила вона, перемагаючи важку хворобу, здобуваючи знання самоосвітою і творячи для нащадків таку неповторно прекрасну поезію. Справжня донька Прометея ! Тож знаймо про неї, гордімось нею, берімо все найкраще від неї!!!

Підготували  загальношкільні заходи вчителька української мови та літератури Олександра Геннадіївна Вороніна, педагог-організатор Інна Миколаївна Шпак, бібліотекарка Оксана Сергіївна Черниш.