Історія Великоплосківської сільської бібліотеки

Дата: 17.02.2021 14:28

Дата заснування - 1953 рік.

Історія бібліотеки почалася з 24 листопада 1953 року. Основою для створення бібліотеки послужили книги, подаровані приватними особами. Ініціатором і засновником бібліотеки була Нікітіна Анна Єрофіївна. Вона по крупицях зібрала чимало книг різноманітних по

змісту.

Перших відвідувачів бібліотека прийняла в грудні 1953 року. Ними були жителі села: колгоспники, молодь, педагогічний колектив. У 1959 році в бібліотеці був уже відкритий доступ до книг. У 1960 році бібліотека перейшла зі старого будинку в два інших: бібліотека для дорослих перебувала в провулку Млинові, завідувала бібліотекою Гальцева Зінаїда Пилипівна; бібліотека для дітей перебувала на вулиці Радянській, завідувала бібліотекою Демєхіна Зоя Борисівна. Фонд бібліотек становив кілька тисяч примірників.

З 1978 року бібліотеки перейшли в нову будівлю будинку культури, де знаходяться по теперішній час. На той час фонд бібліотек становив 6873 примірників книг, брошур і журналів. Була філія для дорослих і дітей, а також читальна зала. Працювали в бібліотеках Гальцева З.Ф., Орлова О.І., Волкова Г.У., Демєхіна З.Б .. З 1 вересня 1978 року бібліотека увійшла до складу Великомихайлівської ЦБС. До 90-х років вона була інформаційним центром партійного, політичного, культурного та інтелектуального життя села. Книжковий фонд бібліотеки на 01. 01. 2006 році становив 26604 примірників.

Дитячий фонд становив - 11219 примірників.

У 2006 році завідуючою бібліотекою почала працювати Кожанова Наталя Кирилівна. Бібліотека стала активним учасником соціологічних досліджень, творчих конкурсів.

У 2011 році бібліотека - філія ЦБС стала однією з фіналісток конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету" в рамках програми «Бібліоміст». Завдяки чому бібліотека отримала нове комп'ютерне обладнання (три комп'ютери, сканер, скайп). У листопаді відбулося урочисте відкриття «Інтернет - центру», і наші читачі стали активними користувачами Інтернету. В бібліотеці діє спеціальний проект «Інформаційне поле Велікоплосковскіх аграріїв». Він спрямований на підвищення рівня інформаційної культури фахівців сільського господарства і отримання оперативної інформації про агровиробництво, розвитку фермерських та особистих господарств, забезпечують успішність в роботі і сприяють поліпшенню іміджу сільських господарств села Великоплоске.

У 2012 році бібліотекарем почала працювати Каплун  В.П. у відділі 1-4 класів. Дитячий книжковий фонд становив - 10086 примірників, а фонд бібліотеки  - 23159 примірників. Книжковий фонд на 01.01.2013 р. складає - 23269 примірників (книг і брошур 22723 екз., періодики - 542 екз. і аудіо матеріалів - 4 примірники). На даний момент бібліотека обслуговує 715 читачів (340 дітей, 119 підлітків, 256 дорослих). Наша бібліотека розкриває невичерпне світ книжкових багатств кожному, хто прагне до знань. Велика увага приділяється роботі з юнацтвом та молоддю. Для них проводяться уроки історії, конференції, тематичні виставки, презентації книг, літературні вечори, диспути. Особливу увагу бібліотека приділяє ветеранам Великої Вітчизняної війни та людям похилого віку.

З 2014 року бібліотекарем у дитячому відділі стала працювати Чернігівська Л. І., а відділ для дорослих обслуговує Єждіна О. О. з 2015 року.

У 2019 році бібліотеки з’єднали в одне приміщення. Книжковий фонд – 15463 примірника.

В бібліотеці діють клуби «Истоки» для дорослих,  та «Волшебные петельки» для дітей.

На цьому історія нашої бібліотеки не закінчується. Бібліотека живе, працює  і створює свою історію - історію сьогодення, до якої увійдуть нові досягнення, нові факти і результати плідної діяльності нашої сільської бібліотеки.