Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут

Дата: 29.01.2021 09:55
Кількість переглядів: 7239

Фото без опису

29 січня в Україні відзначають День пам’яті героїв Крут — саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя.

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків.
В березні 1918 року, після підписання більшовиками Брестської мирної угоди і з поверненням уряду УНР до Києва, за рішенням Центральної Ради від 19 березня 1918 року було вирішено урочисто перепоховати полеглих студентів на Аскольдовій могилі у Києві. Тіла вояків-студентів було перевезено до Києва, де відбулася громадська жалоба і поховання. Після цього про подвиг молоді під Крутами було забуто на більш як 70 років. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками. Лише 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник.

Після здобуття Україною незалежності подвиг героїв Крут зайняв гідне місце в пантеоні національної слави, став символом патріотизму і жертовності у боротьбі за державну незалежність. На державному рівні цей день почали відзначати з 2003 року. Щорічне вшанування пам’яті Герої Крут закріплено у Постанові ВРУ від 16 травня 2013 року «Про відзначення подвигу героїв бою під Крутами».

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

Заклади культури Великоплосківської ОТГ провели заходи присвячені Дню вшанування пам’яті героїв Крут.

В Новосавицькій сільській бібліотеці-філії провели бесіду "Любіть Україну, як вірні сини» до Дня вшанування пам'яті героїв Крут. Бібліотекар Скавронік Л.В. разом з керівниками Новосавицького БК Євсєєвой Н.М. і Євсєєвой Т.Г. підготували дистанційний захід національно-патріотичного напрямку для жителів громади.

Бібліотекарі Великоплосківської бібліотеки-філії Чернігівська Л.І. і Єждіна О.О. підготували книжкову виставку «Неймовірно важко це збагнути, біль навік запікся і застиг», мета якої розкрити причини трагедії під Крутами, виховувати інтерес і повагу до історичного минулого своєї країни, до борців за незалежність України.

У Слов'яносербській бібліотеці-філії пройшла виховна година ''Квіти у полі, там де Крути...'' присвячена далеким подіям на невеличкій станції Крути 29 січня 1918 року. Історичні події були висвітлені бібліотекарем Левченко Л.В. і  фактами історії того часу.

Відвага і патріотизм юних студентів назавжди залишаться  в пам’яті українського народу.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень