14 грудня- День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 13.12.2020 20:05

Відповідно до  Указу Президента, починаючи з 2006 року, цього грудневого дня українці вшановують тих, хто ціною героїчних зусиль, а подекуди і власного життя, зумів зупинити ядерного монстра. Обрана вона була не випадково, адже саме цього дня, 34 року тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС. Зруйнований реактор перестав бути джерелом радіоактивного забруднення навколишнього середовища. Таким чином, цього дня було поставлено умовну крапку в боротьбі з чорнобильським лихом.

Чорнобильська катастрофа – найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ.  Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони  зупинили невидимого і дуже підступного ворога.

Заклади культури і освіти долучилися щодо відзначення Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

У Новосавицькій бібліотеці філії спільно з будинком культури було проведено захід- Година скорботи: "Чорнобиль - наша пам'ять, наша біль" ., на якому були представлені фоктографічні факти того часу. Присутні вшанували пам'ять загиблих у наслідок Чорнобильської аварії хвилиною мовчання.

Учні Великоплосківського ОЗО теж були ознайомлені з жахливими фактами  Чорнобильської катострофи. Перегляд відеофільму змінив уявлення поняття "мирний атом". Вшанували памя'ть про ліквідаторів-односельців Кудєліна П.І.,Попова П.Т., Вольвича О.М., Чернігівського І.В., Шульгіна І.Ф., Тиханського С.І. хвилиною мовчання.

Книжкові виставки організували шкільні та сільські бібліотеки громади.