Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

18 ТРАВНЯ– ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Дата: 18.05.2020 14:24
Кількість переглядів: 998

Фото без опису

 • 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину , а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.
  Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслано на роботи до таборів тресту «Московуголь». Разом вигнано з Криму за перші два дні 191 044 осіб. Окремо 5989 чоловік, звинувачених у співпраці з німцями, та іншого «антирадянського елементу» заарештовано під час депортації. Вони потрапили до ГУЛАГу і в подальшому не враховувалися в загальних зведеннях про вигнанців.
  Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар.
  В закладах освіти, культури Великоплосківської ОТГ були проведені заходи до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Вчителі історії провели он-лайн уроки для учнів закладів освіти до Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу «Боротьба за повернення на Батьківщину», інформаційно-патріотични он-лайн години «Свіча пам’яті». Бібліотекарі сільських бібліотек громади провели он-лайн тематичні виставки, присвячені кримськотатарській культурі.
  Український народ буде пам’ятати трагедію кримськотатарського народу .
  Про це потрібно пам'ятати, щоб це ніколи не повторювалося …

 • Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень