Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Розгляд реформи стосовно системи догляду та підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Дата: 12.12.2024 16:41
Кількість переглядів: 8

Фото без описуВ реалізацію реформи системи догляду та підтримки дітей активно залучена молодь з досвідом інституційного догляду або сімейних форм виховання.

Об’єднавшись, вони узгодили спільну Позицію щодо реформи Де-І та програм підтримки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування .

Документ напрацьований під час форуму «Об’єднані для змін», ґрунтується на реальних потребах дітей, враховує державну Стратегію забезпечення права кожної дитини на сімейне виховання та підкреслює важливість активної участі дітей у процесах реформування.

Основні тези Позиції:

- проблеми інституційного догляду. Інтернати не вирішують глибинних проблем, таких як бідність, відсутність послуг у громадах чи особливі потреби дітей. Утримуючий підхід лише посилює травматичний досвід, замість розвитку потенціалу дитини;

- потреба в реальній трансформації. Перетворення закладів повинно бути змістовним: створення умов для повернення дітей до біологічних родин або нових сімей, розвиток сімейних форм виховання, зокрема спеціалізованих прийомних сімей для дітей з інвалідністю;

- розвиток соціальних послуг у громадах. Фінансування має спрямовуватись не на утримання інтернатів, а на створення доступних соціальних, освітніх та медичних послуг за місцем проживання. Особливу увагу слід приділити підтримці сімей у складних життєвих обставинах;

- активна участь дітей і молоді. Голос дітей та молоді, особливо тих, хто має досвід інституційного догляду, має бути врахований у процесах реформування. Їхні думки сприятимуть ухваленню рішень, які відповідають реальним потребам.

- підтримка випускників інтернатів. Житло, працевлаштування, програми наставництва та соціальної адаптації повинні стати дієвими механізмами інтеграції молоді у суспільство.

Переглянути Позицію: https://bit.ly/41kRZMs

Станом на 7 грудня 2024 року документ підписали 47 осіб із різних регіонів України: люди різного віку, з різною тривалістю перебування в закладах та роками вибуття з них.

Підписи ще збираються. Якщо у вас є подібний досвід, напишіть у Direct ДІйМО - Офіс дітей та молоді , щоб отримати бланк для підпису.

Джерело: ДІйМО - Офіс дітей та молодіУкраїнська мережа за права дитини


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень