Великоплосківська громада
Одеська область, Роздільнянський район

Стартувала Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Дата: 25.11.2024 10:15
Кількість переглядів: 79

Фото без опису

 

25 листопада стартувала Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" з метою привернути увагу до насильства у сім'ї.

В межах цьогорічної акції темою для проведення інформаційної кампанії, спрямованої на запобігання та протидію насильству, обрали «Кібернасильство».

Як уточнюється, «хоча воно відбувається віртуально, шкоди завдає реальної — репутаційної, психологічної та фізичної».

«З початком повномасштабної війни ризики стикнутися з проявами такого насильства значно зросли. Так, зокрема, ворог використовує соціальні мережі як повноцінний інструмент війни», - йдеться у повідомленні.

Посилаючись на дані дослідження Economist Intelligence Unit, у Мін’юсті інформують, що 85% опитаних жінок із 45 країн світу, включно з Україною, зазнавали або були свідками насильства в інтернеті, а 38% жінок повідомили, що мали особистий досвід такого насильства. Окрім того, як ідеться в повідомленні, за результатами опитування дітей віком 6-17 років в Україні, кожну десяту дитину просили надіслати свої інтимні фото.

Зазначається, що основними проявами насильства в цифровому середовищі є кіберпереслідування, кібердомагання, домашнє насильство з використанням інтернету, шантаж, маніпуляції, образи, поширення матеріалів інтимного характеру без згоди постраждалих тощо.

«Щорічно наприкінці осені ми проводимо цю акцію, аби привернути увагу суспільства до питання насильства та важливості спільнодії у боротьбі з його найрізноманітнішими проявами. Зокрема, в період війни зросли прояви насильства в інтернеті. Мета нашої кампанії – привернути увагу до цієї проблеми та дати інструментарій, як ідентифікувати й протидіяти подібним загрозам. Важливо, аби громадяни знали як убезпечити себе і уникнути загрозливих ситуацій в інтернеті», – сказала віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністр юстиції України Ольга Стефанішина.

Так, упродовж 16 днів Міністерство юстиції розповідатиме про різні види насильства в Інтернеті, надасть рекомендації, як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, план дій у випадку, якщо зіткнувся з проявом насильства, актуальні сервіси та контакти для допомоги тощо.

Кампанія проводиться за ініціативи Офісу віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерства юстиції спільно з Національною поліцією, Кіберполіцією, Координаційним центром з надання правничої допомоги за сприяння Урядової уповноваженої з гендерної політики Катерини Левченко.

«Мета нашої кампанії – допомогти користувачам мережі Інтернет ідентифіковувати, знати та вміти протидіяти ознакам такого насильства. Протягом 16 днів ми розповідатимемо про різні види насильства в Інтернеті, рекомендації як убезпечити себе та не постраждати від кіберпереслідувань, план дій у випадку, якщо зіткнувся з проявом насильства, актуальні сервіси та контакти для допомоги тощо», - повідомили в Офісі віцепрем’єрки.

Якщо вони стали свідками або жертвами насильства, не мовчати і звертатися за допомогою за цими номерами:

  • 102 - Національна поліція України,
  • 1547 - урядова гаряча лінія,
  • 0-800-213-103 - Безоплатна правова допомога,
  • у чатботі МВС.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь