Нові підходи для протидії домашньому насильству
Мінсоцполітики впроваджує нові підходи для протидії домашньому насильству. Серед них оцінка ризиків, корекційні програми, розвиток спеціалізованих служб.
Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила важливі зміни до Закону про протидію домашньому насильству, ініційовані Мінсоцполітики. Відтепер:
фахівці соціальної сфери можуть активно рекомендувати сімейну медіацію для вирішення конфліктів
жінки більше не зобов’язані залишатися у шлюбі з кривдником до досягнення дитиною одного року
оцінку ризиків насильства в сім'ях проводитимуть не тільки правоохоронці, але й соціальні працівники
"Основне завдання Мінсоцполітики у сфері протидії домашньому насильству – надавати всю необхідну підтримку постраждалим та проводити корекційну роботу з кривдником. Для цього в кожній громаді мають працювати спеціалізовані служби. Наразі їх 1100. Робота спеціалізованої служби передбачає: наявність мобільної бригади, доступ до шелтерів та консультаційних служб. Якщо цих послуг немає у громаді, де вчиняється домашнє насильство, сторони можуть вийти на обласний рівень, де працюють спеціалізовані служби”, – сказала заступниця міністра соціальної політики Ульяна Токарева.
Важливо, щоб у громадах фахівці правоохоронної сфери та соціальні фахівці працювали у тісному зв’язку. Це запорука того, що людина, яка постраждала від насильства, отримала допомогу, а кривдник – справедливе покарання та програму, яка допоможе змінитися.
Детальніше http://bit.ly/4icWsXk