Антибіотики - не вітаміни..
Антибіотики ефективні, якщо такі захворювання як пневмонія, синусит (наприклад, гайморит), менінгіт та інші — зумовлені бактеріями. Також антибіотики використовують в лікуванні туберкульозу. Без належного лікування ці захворювання можуть призвести до смертельних наслідків. При певних ситуаціях (наприклад, при хірургічному втручанні, трансплантації органів, тяжких імунодефіцитах) антибіотики використовуються для профілактики можливих інфекцій, оскільки організм вразливий до бактеріальних атак.
Проте, антибіотики ефективні й потрібні ВИКЛЮЧНО при їх правильному та контрольованому використанні за призначенням лікаря.
Часто при перших ознаках застуди, грипу, Covid-19 люди на свій розсуд починають пити антибактеріальні препарати за порадою знайомих. Однак це неправильно та, часом, небезпечно!
Застуди спричиняють віруси, а антибіотики ефективні тільки проти бактерій. Призначення антибіотиків у таких випадках не тільки не полегшить симптоми, але й може викликати побічні ефекти, сприяти виникненню резистентних бактерій. Тобто, коли бактерії не будуть чутливими до лікування антибіотиками, коли це буде вкрай необхідним.
Антибіотики можуть бути потрібні, якщо застуда ускладнилася бактеріальною інфекцією, наприклад:
Бактеріальна пневмонія
Бактеріальний синусит (запалення придаткових пазух носа)
Отит (запалення середнього вуха)
Ангіна (викликана стрептококами)
Пам’ятайте, лише лікар може призначити антибіотики після огляду, аналізу крові чи інших необхідних лабораторних досліджень. Якщо лікар все ж призначив антибіотики, варто обов’язково дотримуватися рекомендацій і не пити його довше, ніж призначено, чи не припиняти приймати ліки, навіть якщо стало легше.